Автоматска алтернатива на Android: најдобрите апликации што треба да ги користите

Автоматска алтернатива на Андроид

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали вашиот автомобил поддржува Android Auto? Android Auto не работи? Нема проблем, еве ги најдобрите алтернативни апликации што треба да ги користите наместо Android Auto

Андроид алтернативи на Андроид

НОЕМВРИ 2019 Ажурирање

Дали вашата машина не поддржува Android Auto? Ниту мој, но не за ова не сакам да се откажам од користењето на мојот паметен телефон додека сум во автомобилот.

Толку ми е жал мојот автомобил не е компатибилен со системот за Android Auto, но немам намера да го сменам автомобилот за да ја искористам оваа функција што ви овозможува слободно и удобно управување со вашиот Android паметен телефон додека возите.

Затоа, работев напорно за да најдам алтернативи за Android Auto, за да можам искористете најдобро за мојот паметен телефон додека возите без одвраќање.

И, откако пробав и тестирав разни програми, решив да објавам статија во која ќе наведам најдобрите алтернативни апликации на Android Auto.

Значи, да не губиме време и да започнеме веднаш со списокот на најдобрите алтернативни програми за Android Auto да се користи додека возите вашиот автомобил во целосна безбедност.

Што да користите наместо Android Auto?

Еве ги најдобрите апликации што ви ги препорачувам преземете од Play Store и да се користи наместо алатката што ја нуди Google.

Android Auto за телефони

Android Auto за телефонски екрани

Во суштина тоа е режим на возење асистент на Google кој ви овозможува да ја подобрите употребливоста на Android во автомобилот.

“Оваа апликација ви овозможува да користите Android Auto на екранот на телефон со Android 10. Ако имате Android 10 и автомобил компатибилен со Android Auto, можете да проектирате содржина на екранот на автомобилот без да ја преземате оваа апликација.”

Накратко, благодарение на оваа нова апликација, секој што нема Android Auto на машината и има паметен телефон Android 10 треба да може да симулира Android Auto на паметниот телефон.

Android Auto за телефонски екрани

Автоматска табла за автомобили

АПК за автоматска табла за автомобили

Таа е една од најдобрите алтернативи на „Андроид авто“ за едноставниот факт дека има скоро идентичен интерфејс. Тој нуди многу опции, ви овозможува да го прилагодите интерфејсот во максимум и пред сè да изберете специфична апликација за секоја специфична функционалност (музика, навигација ..).

Очигледно нема недостаток на можност контролата на апликацијата преку глас.

Автоматска табла за автомобили

Основни карактеристики

Карта – Пребарувајте рути и започнете ја претпочитаната апликација за навигација за чекор-по-чекор навигација.
Места – Пребарувајте за услуги во близина, како дистрибутери и ресторани, со клик.
Телефон – Лесен повик до омилени контакти, прегледајте ја историјата на повиците и бирајте број.
Пораки – Испратете и одговарајте на пораки, без одговор, достапни за многу вообичаени апликации за пораки.
ставка – Контрола на апликацијата преку глас за навигација, музика и многу повеќе.
Контекстуални информации – Примајте ажурирања на времето, прегледувајте ги неодамнешните пребарувања, примајте предупредувања за ограничување на брзината и многу повеќе.
Контрола на медиуми – Контрола на многу популарни медиумски апликации со употреба на копчиња или гестови.
Кратенки – Способност да ги додавате омилените апликации на вашите прсти, вклучувајќи брзи поставки.
Податоци – Визуелизација во реално време на моторните параметри преку адаптер OBDII со интеграција на вртежен момент.

Тркач на автомобили

Управувачки режим: Пораки без раце и повик за возење

Друга навистина добра програма за употреба на вашиот паметен телефон додека возите вашиот автомобил.

Има едноставен и јасен, блок-интерфејс, многу удобен за притискање и гледање на летање. Во секој блок можете да вметнете апликации или додатоци за да започнете одредени функции во еден момент, но исто така можете да ги прилагодите за да ставите специфични карактеристики на вашиот клик.

На пример, потоа прилагодете го интерфејсот и функционалноста за да започнете брзи фотоапарати и музичка репродукција веднаш штом ќе започнете да возите.

Исто така, апликацијата може да ги чита и известувањата, минимизирајќи ги одвраќањата.

Конечно, можете да ја прилагодите апликацијата со теми и графика за да ја прилагодите на вашите вкусови. Не пропуштајте ја црната / темната тема да се активира ноќе, за да не ги вознемирувате очите додека возите.

На кратко, апсолутно препорачана програма! Штета што некои (многумина да бидат искрени) на одликите се достапни само за надомест. Во платената верзија, сепак, на некој начин тоа е дури и подобро од Android Auto.

Авто-инфозабавка на автомобил

Режим на возење

Управувачки режим: Пораки без раце и повик за возење

Друга многу валидна апликација, која за разлика од другите, се фокусира на едноставност и непосредност.

Можете да го контролирате со вашиот глас, можете да управувате со повици, пораки и други нотификации безбедно и брзо, без да ги вадите очите од патот.

Не пропуштајте ја можноста да ја споделите вашата локација во реално време или да одговорите на известувања без да го допирате телефонот додека возите.

Исто така, полесно е да се користи од предложените алтернативи досега. Апсолутно се препорачува!

Управувачки режим: Пораки без раце и повик за возење

Waze

Waze - GPS, мапи, сигнали за сообраќај и навигација во живо

Програма која нема потреба од воведување: таа е една од најпознатите и користени GPS навигатори во светот.

Точен е, ажуриран, покажува сообраќај во реално време, ви овозможува да избегнувате редици, забавувања и несреќи и пред сè ви овозможува да избегнувате полициски проверки и брзински камери на патот.

Неговиот интерфејс е едноставен, јасен и чист, совршен за да се користи дури и додека е во автомобилот без одвраќање. Може да дадете говорни команди на Вазе за да стигнат до вашата дестинација, како и да ја активирате црната / темната тема за да не ви го затегнете погледот ноќе.

Конечно, би сакал да истакнам совршена интеграција помеѓу Waze и Spotify и можноста за споделување на позицијата во реално време за да ги известите пријателите колку недостасува при вашето пристигнување.

Програма што не може да недостасува на вашиот паметен телефон!

Waze – GPS, мапи, сигнали за сообраќај и навигација во живо

Заклучоци

Заклучивме со списокот на најдобри апликации што треба да ги користите наместо Android Auto.

И кои апликации ги користите наместо Android Auto? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

Како работи Android Auto?

Дали некогаш сте слушнале за Android Auto? Нема проблем, подолу ќе објаснам сè што треба да знаете.

Android Auto е софтвер на Google (достапно на Play Store), достапно само до Андроид паметен телефон, што ви овозможува да поврзете го телефонот со системот за забава на машината за да може вози без одвраќање но сепак успева да комуницира со паметниот телефон.

Во пракса Android Auto ви овозможува практично да го “пренесувате” телефонот во автомобилот, да го гледате екранот на телефонот (испечатен) на екранот за автомобили / инфозабава, да комуницирате со гласот со телефонот за време на возењето, да дозволите да прочитате од телефонот примени известувања и повеќе.

Откако ќе се активира, Android Auto ги трансформира графиките на вашиот паметен телефон и на екранот на вашето радио додавање на големи копчиња, лесни за гледање, читање и притиснување, што ви овозможуваат брзо да ги стартувате апликациите што ги користите најчесто за време на возењето (музика, брзи камери, повици ..).

Еве видео во кое се прикажува програмата во акција:

Како што реков, со Android Auto можете да го контролирате вашиот телефон скоро целосно со вашиот глас додека возите, без да ги вадите рацете од воланот и без одвраќање од кој било вид.

Само штета што за да користите Android Auto ви треба компатибилен паметен телефон (најновите се, не само врвот на опсегот) и автомобил со компатибилен инфозабавен систем (тука проблемот станува потежок за решавање, бидејќи мора да потрошите многу пари за да имате автомобилско радио компатибилно со Android Auto).

Ако вашиот автомобил и вашиот паметен телефон се компатибилни со Android Auto, нема проблем.

Ако не се, благодарение на нашиот водич можете да ги преземете од Play Store најдобрите апликации и најдобрите програми што треба да ги користите наместо Android Auto за да го добиете истиот резултат, но без промена на вашиот паметен телефон, автомобил или радио за во автомобил.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!