Автоматски одговор на Instagram со AutoResponder за IG

Автоматски одговор на Instagram со AutoResponder за IG

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

AutoResponder за IG: како да поставите автоматски одговор на Instagram за разговори, разговори, групи и повеќе. Апликација за Android автоматски одговор Инстаграм

Автоматски одговори на Инстаграм

Денес сакам да ви презентирам навистина многу удобна програма посветена на сите корисници кои секојдневно користат Инстаграм за слободно време или деловно работење.

Апликацијата се вика AutoResponder за IG и неговата цел е лесно разбрана, зар не?

Што прави оваа програма?

AutoResponder за IG е апликација што ја става на располагање авто одговор за популарната апликација за споделување фотографии и видео што нуди бројни опции за прилагодување.

Во пракса тоа е алатка која, еднаш правилно поставена и конфигурирана, ви овозможува да испратете автоматски и однапред дефинирани одговори до луѓето кои не пишуваат на Инстаграм во директни пораки (ДМ).

Се разбира, тоа нема да ни овозможи да избегнеме да одговориме на овие луѓе засекогаш, но барем на почетокот, во тотална автономија, ќе може да даде некои стандардни одговори на луѓето кои не контактираа преку познатата социјална мрежа.

Да речеме дека е исклучително корисна алатка да се „одвои време“ и да се дадат некои стандардни одговори на луѓето кои не контактираат, чекајќи ја нашата интервенција и нашиот одговор.

Како работи AutoResponder за IG?

Користењето на AutoResponder за Instagram е многу едноставно.

Преземете ја апликацијата од Продавница за Android Play, стартувајте го, дозволете пристап до известувања, кликнете на копчето “+” во долниот десен дел и следете ги индикации на екранот за подобро конфигурирање на истиот.

Во суштина, апликацијата ја чита приватната порака на Инстаграм што ја добивате од одреден контакт и, врз основа на преписката или сличноста на клучните зборови што сакате да ги поставите, соодветно одговара.

ПРИМЕР

Ако имате бизнис и некој ве пишува во приватни пораки на Инстаграм, можете да поставите автоматска порака што го измами чекањето додека не одговорите на клиентот сами. Секој ќе ве праша часовите за отворање на вашата продавница? Некој ве контактира за информации за некој производ? Ако не можете да одговорите директно, овој авто одговор ќе го направи тоа за вас.

Тој може да даде прецизни одговори врз основа на направеното барање или генерички одговори сè додека не интервенирате за да му дадете на клиентот одговорот што го бара.

Тоа е за сите намери и цели бот за подобро управување со разговорот со Инстаграм.

Апликацијата работи со контакти и групи и автоматски одговара на сите Директни пораки, испраќа одговори на конкретни пораки, пораки за добредојде за нови разговори, замена на одговори, повеќе одговори, програмабилни пораки, исто така апликацијата нуди и поддршка за Tasker и ви овозможува да креирате резервни правила.

Во заклучок, понудените карактеристики се навистина многу. Единствената работа што ќе мора да ја направите, барем на почетокот, е одвојте некое време за да се постави програмата за добивање точни одговори на одредени прашања.

Сепак, по првата почетна конфигурација, патот ќе се спушти бидејќи апликацијата ќе стори сé што е независно.

Дали плаќа AutoResponder за Instagram?

AutoResponder за Instagram во моментов е сè уште во бета фаза и е достапен за Android бесплатно поддржани со реклами и изборни набавки во апликација за отклучување на верзијата Pro што ги отстранува рекламирањето и ги отклучува сите карактеристики по цена од 14,99 €.

Подолу ќе го најдете линкот за преземање:

БЕСПЛАТНИ ОД ПРОДАВНИОТ ЧУВАР

Дозволете ми да кажам во коментарите на крајот на статијата што мислите за оваа интересна апликација за Android.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!