Автоматски одговор WhatsApp со AutoResponder за WA

Автоматски одговор WhatsApp со AutoResponder за WA

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

AutoResponder за WA: како да поставите автоматски одговор на WhatsApp за разговори, разговори, групи и повеќе. Автоматски одговор на апликацијата Android WhatsApp

Автоматски одговори на WhatsApp

Денес сакам да ви презентирам навистина многу удобна програма посветена на сите корисници кои секојдневно користат Whatsapp.

Апликацијата се вика Автоматски одговор за WhatsApp и неговата цел е лесно разбрана, зар не?

Што прави оваа програма?

Автоматски одговор за WhatsApp е апликација што ја става на располагање авто одговор за популарната апликација за пораки што нуди бројни опции за прилагодување.

Во пракса тоа е алатка која, еднаш правилно поставена и конфигурирана, ви овозможува да испратете автоматски и однапред дефинирани одговори на луѓе кои ни пишуваат на WhatsApp.

Се разбира, тоа нема да ни овозможи да избегнеме да одговориме на овие луѓе засекогаш, но барем на почетокот, во тотална автономија, ќе може да даде некои стандардни одговори на луѓето кои не контактираа преку познатата социјална мрежа.

Да речеме дека е исклучително корисна алатка да се „одвои време“ и да се дадат некои стандардни одговори на луѓето кои не контактираат, чекајќи ја нашата интервенција и нашиот одговор.

Како работи AutoResponder за WhatsApp?

Користењето на AutoResponder за WhatsApp е многу едноставно.

Преземете ја апликацијата од продавницата со Android Play, стартувајте ја, дозволете пристап до известувања, кликнете на копчето “+” во долниот десен дел и следете го индикации на екранот за подобро конфигурирање на истиот.

Во суштина, апликацијата ја чита пораката што ја добивате од одреден контакт / група и, врз основа на кореспонденцијата или сличноста на клучните зборови што сакате да ги поставите, соодветно одговара.

ПРИМЕР

Ако некој од вашите контакти напише „Добро утро“ во групен разговор, можете да ги направите автоматски да напишат „Добро утро аксекс“ на вашето место.

Или, ако имате бизнис и некој ви пишува на WhatsApp Business, можете да поставите автоматска порака што го трикови чекањето сè додека не сте тој што одговара на клиентот.

Тоа е за сите намери и цели бот за подобро управување со WhatsApp разговор.

Апликацијата работи со контакти, групи и непознати броеви и автоматски одговара на сите пораки на WhatsApp, испраќа одговори на конкретни пораки, пораки за добредојде за нови разговори, замена на одговори, повеќе одговори, повеќе програми за пораки, исто така апликацијата нуди поддршка за Tasker и ви овозможува да креирате резервни правила.

Во заклучок, понудените карактеристики се навистина многу. Единствената работа што ќе мора да ја направите, барем на почетокот, е одвојте некое време за да се постави програмата за добивање точни одговори на одредени прашања.

Сепак, по првата почетна конфигурација, патот ќе се спушти бидејќи апликацијата ќе стори сé што е независно.

Дали плаќа AutoResponder за WhatsApp?

Автоматски одговор за WhatsApp во моментов е сè уште во бета фаза и е достапен за Android бесплатно поддржани со реклами и изборни набавки во апликација за отклучување на верзијата Pro што ги отстранува рекламирањето и ги отклучува сите карактеристики по цена од 14,99 €.

Подолу ќе го најдете линкот за преземање:

БЕСПЛАТНИ ОД ПРОДАВНИОТ ЧУВАР

Дозволете ми да кажам во коментарите на крајот на статијата што мислите за оваа интересна апликација за Android.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!