Адријан Спорт: Текст спорт на Адон Коди IPTV бесплатно

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Адријан-Спорт-Текст-спорт-на-Адон-Коди-IPTV-бесплатно.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Уште една рунда друга трка со додаток за Kodi и гледање IPTV бесплатно без капнување денар. Денес сакам да препорачам убав додаток наречен Адријан Спорт создаден од тимот на заедницата Репо кој ви овозможува да пренесувате спортски канали БИН, Фокс Спорт и многу други со око кон директен премиер лига.

Меѓу додатоците за Kodi да има пристап до IPTV за да гледа телевизија со стриминг Адријан Спорт тој е навистина одличен со многу квалитетни канали во живо со многу странски врски, но и со неколку италијански канали. Нашиот совет е секогаш да користите VPN или да го промените DNS со Google (8.8.8.8 или 8.8.4.4).

Адријан Спорт е додаток што зазема многу странски врски, но во врска со натпревари на италијанските тимови ќе најдете многу натпревари од нашето италијанско фудбалско првенство, но и од шампионската лига јасно и на италијански.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999489_862_АК-47-за-КОДИ-Бесплатни-филмови-документи-ТВ-шоуа-цртани-филмови-и.png

Инсталирајте го Adrian Sports од складиштето

Ако наместо тоа, сакате да го инсталирате Прекрасен тек од складиштето, треба да го додадете складиштето Фузија влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја УРЛ-адресата http://communityrepo.comlu.com доделувајќи име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999670_608_Адријан-Спорт-Текст-спорт-на-Адон-Коди-IPTV-бесплатно.png

Сега, кога го додадовме репо, можеме да влеземе Систем -> Додаток -> Инсталирајте од репо -> Репродукција на KodiCommunity Влези Додаток на видео и инсталирајте ја датотеката со кликнување на датотеката Адријан Спорт Адон.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!