Ажурирани и функционални ТВ канали EPG и логоа на Kodi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Коди е фантастичен Медиа Центар кој е достапен за различни платформи, од Виндоус до Андроид, и дека преку употреба на додатоци е можно да се прошират функциите на практично бесконечен начин. Еве ги нашите посветени написи:

Меѓу многуте функции што можат да се додадат со додатоците за Kodi, ние исто така можеме да пристапиме до IPTV што ви овозможува да гледате стриминг ТВ и да знаете дека е можно телевизиско програмирање уживајте во класичните информации за EPG од ТВ-водичот. За да го додадетеEPG во Kodi сепак, или мора да го инсталирате додатокот Преземете Rytec EPG или инсталирајте еден од приклучоците што ви овозможува да ги ажурирате EPG и логоата.

Ние ги вметнуваме логоата на Kodi

Првично, мора да ги преземете логоата со кликнување овде, и извадете ја датотеката ZIP и копирајте ја во надворешната меморија или папката за инсталација на Kodi, сега одете до Систем -> ТВ во живо изберете на дното на точката „Ниво на поставки„Да се ​​оди во експертски режим под тар Мени / ОСД изберете ја папката со логоа претходно преземени.

Овозможи EPG на Kodi

Влези Систем -> Додатоци -> Мои додатоци -> PVR Client и изберетејонат PVR IPTV едноставен клиент Ајде Конфигурирај,
потоа натаму Подесувања за EPG и во позиција Дестинација Далечински управувач внесете ја врската http://www.cutandpasta.it/xmltvita/epg.xml. Кликнете на добро и рестартирајте го Kodi за да може АПГ да се ажурира и работи.

Или користете го додатокот за преземање Rytec EPG.

За да го инсталирате додатокот Преземач на Rytec EPG мора првично преземете приклучокот со кликнување овде потоа влези внатре Систем -> Поставки -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека и изберете ја датотеката додаток од мрежната патека или ако имате стап или тврд диск за да ја инсталирате. Откако ќе ги инсталирате, одете во Систем -> Додатоци -> Мои додатоци -> Услуги и изберете Rytec EPG Downloader за да започнете со конфигурацијата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!