Ажурирано Sony Xperia L4: технички карактеристики

sony-xperia-l4-camara-triple-sensor-1300x650

Се чини дека Sony е решена да го ажурира својот мобилен уред и започна со тоа Новиот Sony Xperia L4, кој се ажурираше вклучувајќи три камери и неколку други техничките карактеристики се прилично едноставни Detailе детализираме подолу.

Sony Xperia L4 е а телефон со низок крај, затоа не очекувајте да најдете силен хардвер. Во овој случај, се соочуваме со уред кој сега има нова главна конфигурација на камерата и изрез на екранот.

За останатите, имаме интересни детали и покрај тоа што станува збор за телефони во овој опсег, на пример, NFC конекција и FM радио, нешто што станува се повеќе застарено затоа што веќе има неколку мобилни телефони кои го надополнуваат FM радио.

Sony Xperia L4, технички спецификации

Значи, вие знаете Sony Xperia L4, еве список Технички спецификации на Sony Xperia L4:

  1. Екран: 6,2 инчи со резолуција од 1.680 x 720 пиксели.
  2. Процесор: Хелио П22.
  3. RAM меморија: 3 GB
  4. Внатрешно складирање: 64 GB
  5. Задна камера: 13 MP f / 2.0 + 5 MP f / 2.2 + 2 MP f / 2.4.
  6. Предна камера: 8 MP MP / 2.0.
  7. Поврзување: WiFi, 4G, NFC, Bluetooth, итн.
  8. Батерија: 3.580 mAh со брзо полнење.
  9. Операционен систем: Андроид 9

На главната камера наоѓаме три сензори, еден со 13 мегапиксели кој ќе биде главниот, кој со 5 мегапиксели како широк агол и конечно оној со 2 мегапиксели. Што се однесува до оперативниот систем, од тогаш немаме ниту Android 10 ќе пристигне со Android 9.

Слика - Ажуриран Sony Xperia L4: технички карактеристики

Фокусирајќи се на мултимедијалните аспекти, најдовме два интересни аспекти, т.е. присуство на приклучок за слушалки а исто така и екран со изрез со сооднос на аспект од 21: 9, на екранот има и прилично голем раб на дното.

На Sony Xperia L4 не недостасува читач на отпечатоци, и во овој случај производителот остана верен на својот предлог да го стави на едната страна како што видовме во некои од неговите телефонски каталози, така што задниот дел е доста слободен и имаме само камера.

Планирано е тоа Sony Xperia L4 Јас пристигнав во Европа во одреден момент во пролетта оваа година во сина и црна боја, иако цената е сè уште непознат параметар, но дефинитивно ќе знаеме уште пред официјалното претставување.