Ажурирајте го Realme X2 Pro на Android 10 со Realme UI 1.0

Преземете ја камерата на Google (GCam) за Realme X2 Pro

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Откријте како да го ажурирате Realme X2 Pro на Android 10 со Realme UI 1.0 брзо и лесно. Преземете Android 10 со Realme UI 1.0 за Realme X2 Pro

Android 10 Realme X2 Pro: како да инсталирате ажурирање

Го купивте паметниот телефон Realme X2 Pro? Честитки, тоа е извонредна набавка.

Тој е врв на опсегот во секој поглед, понуден по супер конкурентна и супер конкурентна цена, што му овозможи да добие многу позитивни прегледи и да продава многу примероци исто така во Италија.

Единствениот „проблем“ со овој Realme X2 Pro беше поврзан со софтверот: секако, беше присутно Андроид при лансирањето, точно во верзијата 9, но прилагодениот интерфејс од Реалме (што е тоа ОППО) тоа беше малку премногу збунувачко, премногу шарено, немаше одредена функција. На кратко, софтверот и интерфејсот на Realme X2 Pro беа широко подобрени.

Сепак, Realme ги слушаше барањата и советите на своите клиенти и, во рок од неколку недели, ги објави ажурирајте го на Android 10 за вашиот паметен телефон.

ANDROID 10 + REALME UI 1.0 Ажурирајте за REALME X2 PRO: ВЕСТИ

Ова ажурирање, покрај воведете Android 10 со сите новости дизајнирани од Google, целосно го менува интерфејсот на паметниот телефон, кој се претвора во новиот Realme UI 1.0.

Меѓу многуте Најави воведен од компанијата со ова ажурирање, само за да именувам неколку, би сакал да истакнам:

 • Подобрена графика и корисничко искуство благодарение на новиот Real Design
 • UI оптимизиран за употреба со една рака
 • Паметна странична лента оптимизиран и нов гест за отворање апликација во режим на Сплит-екран
 • Додадена асистивна непроирност на топката и скријте помошна топка на апликацијата за цел екран
 • Оптимизација на лебдечки прозорци за повеќе апликации
 • Додавање на Меурчиња за апликации отворени во прозорецот од Паметната странична лента
 • Оптимизирано управување со слики од екранот, со посебен осврт на гестот со три прста
 • Навигација гест 3.0
 • Додавање на Фокус режим
 • Нова анимација за повторно вчитување
 • Оптимизација на Брзи поставки за употреба со една рака
 • Додадено копче за пауза, поставки за лебдечки прозорец и поставување на екранот
 • Нови системски звуци и мелодии
 • Пловечки инструменти за враќање на разговорот во пристапност
 • Нова функција за управување со неодамнешните задачи
 • Оптимизации за простор
 • Нови позадини во живо (исто така во заклучниот екран) и уметнички
 • Повлечете надолу за да го отворите Глобалното пребарување или панелот за известувања
 • Нови опции за прилагодување за икони (големина, форма и стил)
 • Оптимизирање на отклучување на лозинка за употреба со една рака
 • Едноставен режим
 • генератор случајни MAC адреси
 • Отворање на калкулаторот во прозорецот од Брзи поставки и Паметна странична лента
 • Функција за намалување на снимките
 • Нови звуци и анимации за времето
 • UI на Камера обновени и оптимизации за тајмери ​​и звуци
 • Подобрено управување со албуми со фотографии (преглед, структура, предлози)
 • Share Realme Share сега поддржува споделување на датотеки со уредите OPPO, Vivo и Xiaomi
 • YouTube Music додаде
 • Приказ на децимални броеви додека ја полните батеријата

И овие, како што се очекуваше, се само некои од подобрувања воведени со ова ажурирање на Realme X2 Pro.

Како викаш? Дали чекате да ги испробате сите овие новости на вашиот Realme X2 Pro? Не сте сигурни како да го инсталирате ажурирањето на вашиот паметен телефон?

Нема проблем, ние сме тука да ви помогнеме!

Еве го едноставен, јасен и брз водич за преземање и инсталирање на Android 10 + Realme UI 1.0 на Realme X2 Pro.

Само неколку едноставни чекори ќе бидат доволни за целосно ажурирање и вознемирување на вашиот паметен телефон, што го прави скоро совршен.

Но, да не се изгубиме во џагор, ајде да видиме како да се продолжи.

ПРЕМИСНО

 • Батеријата мора да биде барем 70% наполнета за да се продолжи
 • Резервна копија НЕ е потребна, НЕ ќе ги изгубите податоците, но сепак се препорачува да го сторите тоа
 • Ажурирањето е ОФИЦИЈАЛНО
 • Постапката трае неколку минути за преземање на фирмверот (тежи 2,96 GB, времето за преземање зависи од вашата интернет врска) и 5-7 минути по инсталацијата

МЕТОД

 1. Одете на оваа страница на официјалната веб-страница на компанијата и притиснете го копчето Преземи
 2. Чекај за OZIP-датотека содржи ажурирање
 3. Ако преземете преку компјутер, поврзете го вашиот паметен телефон со вашиот компјутер и преместете ја датотеката во внатрешноста на Меморија Realme X2 Pro. Ако наместо тоа, ја преземавте датотеката директно од паметниот телефон, одете до следната точка
 4. Отворете ја апликацијата Управување со датотеки и кликнете на датотека на фирмверот. Системот очигледно препорачува да направите резервна копија, дури и ако не е од суштинско значење (нема да ги изгубите податоците)
 5. Изберете ја ставката Ажурирање сега и почекајте паметниот телефон да го заврши ажурирањето

Направено!

Уживајте Android 10 со новиот интерфејс Realme UI 1.0 на вашиот Realme X2 Pro.

ДРУГИ ЧЛЕНОВИ НА РЕАЛМЕ X2 PRO

Потсетете се дека Realme X2 Pro беше претставен на крајот на 2019 година од компанијата, и смета на 6,55-инчен AMOLED дисплеј со Full HD + резолуција и поддршка за HDR10 +, SoC Qualcomm Snapdragon 855+, 6/8/12 GB LPDDR4X RAM меморија и 64/128/256 GB.

Постојат четири сензори за камера главна (64 MP со отвор f / 1,8, 13 MP телефото-леќи со отвор f / 2.5 опремена со хибриден зум до 20x, 8 MP ултра широк со отвор f / 2.2 и 2 MP со отвор f / 2.4 за откривање на информации сцена), како и сензор за отпечатоци под екранот.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!