Ажурирања на Magisk на верзијата 18.1: Еве ги новостите

Ажурирања на Magisk на верзијата 18.1: Еве ги новостите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Додадена е поддршка за Android 4.2 и EMUI 9 и неколку поправки на грешки со најновото ажурирање на Magisk на верзијата 18.1. Најдобар начин за добивање и управување со ROOT на Android станува сè посовршен

Ажурирања на Magisk на верзијата 18.1: Еве ги новостите

Магиск, добро познатата алатка Android што ви овозможува да ја добиете целосно управување со ROOT дозволи на ажурирања на Android до верзија 18.1 воведување неколку, но значајни иновации. Magisk исто така ви овозможува да скријте го ROOT од апликациите без да се спречи правилно работење.

Магиск ја ажурираше апликацијата до верзијата 18.1 со поддршка за старата Андроид 4.2 желе желе а исто така неодамна ЕМУИ 9 et al Кирин 960 од Хуавеи

Препорачувам, пред да ја инсталирате верзијата 18.1, продолжи кон деинсталирање заврши од претходната верзија инаку може да се испратите багажник уредот.

Како да не беше доволно, инвеститорот има ажурирана е верзијата 7.0.0 од Magic Manger да управувате со апликации и дозволи на ROOT на наједноставен можен начин.

Промена на v18.1

 • [General] Поддршка на ЕМУИ 9.0
 • [General] Поддржете ги уредите Кирин 960
 • [General] Поддршка до Android 4.2
 • [General] Најголема модернизација на основната шифра со кодови

Меџик менаџер со измени v7.0.0

 • Голем редизајн на UI!
 • Дај Маркдаун домашно (нема повеќе кабриозен веб-преглед!)
 • Поддршка до Android 4.1 (матичниот Magisk поддржува само Android 4.2)
 • Значително подобрување на перформансите за дезинфицирање на дневникот на Магиск
 • Поправете ги пост OTA скриптите за A / B уредите
 • Намалете ги употребите на меморијата при потврдување и потпишување на слика за подигање
 • Пад поддршка за Magisk пониска од v18.0

Каде да ја преземете најновата верзија на Магиск

Магиск е достапно за бесплатно симнување со кликнување на следниот линк кој ќе ве упати на официјалната нишка на XDA сонајновата верзија секогаш ажурирана.

Преземете ја АПК Магиск 18.1

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!