Ако додадам број на WhatsApp, тој ме гледа?

WhatsApp веќе не работи на Виндоус Телефон од 31 декември

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Ако додадам лице на WhatsApp, но не контактирам со нив, дали ќе го забележат тоа? Ако додадам личност на WhatsApp открива дали е тоа? Еве што треба да знаете

Ако регистрирам број на WhatsApp, тој ме гледа?

Нов ден, нов водич посветен на познатата апликација за пораки за WhatsApp.

Во последните неколку недели добив неколку барања од читателите на YourLifeUpated кои ми поставија прашања поврзани сододавање контакти и броеви во книгата за адреси WhatsApp.

Поточно, сомневањето беше следново: “Ако додадам број на WhatsApp, тој ме гледа?”

Првично, мислев дека е „искрена“ работа, но тогаш открив дека во реалноста многу корисници ги поставуваат овие сомнежи и им треба одговор, па решив да објавам посветен напис за да го разјаснам предметот.

Без да губиме време, затоа, ајде да одиме директно до точка и да се обидеме да одговориме на ова прашање еднаш засекогаш.

Официјалниот одговор

Дали се појавува на контакт со WhatsApp ако го додадете? НЕ!

На многу директен начин, можам да ви го кажам тоа ако додадете контакт на WhatsApp, но НЕ му се јавувате, тој НЕМА да го забележи на кој било начин.

Можете да зачувате кој било број, овој во вашиот телефонски именик (а исто така и во WhatsApp) Никогаш нема да знае освен ако не му пишате преку WhatsApp или отидете погледнете го Статусот и приказните на WhatsApp. Ако додадете број на WhatsApp и отидете да проверите и да ги видите Приказните и состојбата на оваа личност, очигледно оваа личност ќе може да ве види во списокот со луѓе што ја виделе Историјата или државата и, следствено, ќе знае дека сте ги додале или зачувале во книгата за адреси.

Ако не ги погледнете Приказните / Државата и не му пишувате на оваа личност е ако само вие имате негов контакт, само што можете да ги видите неговите WhatsApp. Ако ова лице не ве има како контакт зачуван преку телефон, тој не може да види ништо од вас.

Ако некој ве додаде во нивната адресарна книга или нивниот WhatsApp, дали ќе добиете известување?

Кога зачувате број во адресарот или на WhatsApp никакво известување не доаѓа на лицето, како резултат, таа никогаш нема да знае дека сте го зачувале и додале нејзиниот број.

Како што споменавме погоре, сепак, откако некоја личност ќе ви додаде или зачувала на WhatsApp, тој може да ги видите вашите приказни за WhatsApp или статусот WhatsApp, како резултат на тоа, можете да го видите бројот и фотографијата на оваа личност во списокот на оние што имаат видовте ја вашата историја / статус на WhatsApp.

Како краток преглед, сепак, ако додадете некој во WhatsApp, ова лице нема да го знае, но во исто време и вие не можете да знаете дали некој ве додава на WhatsApp непогрешливо. Запознајте се дека тој ви додаде само кога тој ќе ви напише порака на WhatsApp или кога ќе ја видите во списокот со оние што ве гледаат во приказни / држава.

Се е чисто?

Заклучоци

Се надевам дека конечно го разјаснив овој аспект на WhatsApp и зачувување на броеви во адресарот.

За какви било други сомнежи или прашања, користете ги коментарите на крајот од статијата: willе одговорам што е можно поскоро.

Се гледаме следниот пат!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!