АК-47 за КОДИ: Бесплатни филмови, документи, ТВ-шоуа, цртани филмови и спорт

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/АК-47-за-КОДИ-Бесплатни-филмови-документи-ТВ-шоуа-цртани-филмови-и.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Панорамата со додатоци за Kodi постојано се развива и ние ви нудиме нови додатоци што ги наоѓаме на мрежата. Денес разгледуваме ново-родени додатоци, се нарекува АК-47 и овозможува да се видат многу канали што се движат, исто така, во живо, вклучувајќи неколку на италијански јазик.

АК-47 е ново додаток за Kodi што ќе ви овозможи да видите многу стриминг канали, вклучително и многу од сателитите на италијански јазик. Веднаш штом ќе се инсталира, ќе се најдете пред различни делови, но за да ги пронајдете оние на италијански, треба да одите LIVE TV -> Europe Mix канали -> Тест-линк бр. 1 и број 2.

Очигледно нема недостаток на класичните канали на Sky Sky, beIN, BT SPORT, Fox Sport и други на неколку јазици, вклучувајќи англиски, германски и исто така Италијански со кои можеме да ги гледаме натпреварите во живо. Конечно одејќи во делот ITе можеме да имаме пристап до списокот на италијански канали што се емитуваат на сателит.

Да ги искористиме максимум од овие додатоци, препорачуваме да користите еден VPN или промена на DNS со Google (8.8.8.8 или 8.8.4.4).

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/1593999489_862_АК-47-за-КОДИ-Бесплатни-филмови-документи-ТВ-шоуа-цртани-филмови-и.png

Инсталирајте го AK-47 од складиштето

Доколку сакате да го инсталирате АК-47 од складиште што ќе ви овозможи да ги ажурирате додатоците, треба да го додадете складиштето а47б влегува внатре Систем -> Управување со датотеки -> додај Извор -> Никој и додадете ја URL-то http://repo.run/a47b/ доделување на име на наше задоволство и кликнете на ДОБРО.

Сега, кога го додадовме репо, можеме да влеземе Систем -> Додаток -> Инсталирајте од поштенска датотека -> а47б оди избрани приклучок.video.AK-47.zip. Сега влези Видео -> Додаток на видео и пребарување АК-47. И тоа е тоа.

Улица

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!