Алтернатива SuperRepo: Складиште за допир TouchTone полно со додатоци за Kodi

Алтернатива SuperRepo: Складиште за допир TouchTone полно со додатоци за Kodi

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Kodi може да се прилагоди во сите свои функции со додавање на познатите додатоци. Иако не е тешко да се најдат најдобрите додатоци на Kodi преку Интернет, постои начин да се пронајдат уште полесно.

Всушност, едноставно со додавање на класичните складишта можеме да ги најдеме најдобрите екстензии за Kodi лесно. Затоа што Илјадници додатоци се достапни за Kodi кои, сепак, тешко можат да се најдат врз основа на нашата употреба, но благодарение на TouchTone, алтернатива на SuperRepo можеме да ги најдеме сите додатоци за нашиот Kodi поделени во категории.

Прочитајте ги нашите сознанија

Всушност, исто како SuperRepo, TouchTone се грижи за индексирање на многу складишта што се достапни за да ги каталогира Kodi во соодветни делови, овозможувајќи ви да изберете и инсталирате многу додатоци за Kodi така можете лесно да ги најдете. Сакаме да ви понудиме најкомплетен водич за денес како да инсталирате TouchTone на Kodi брзо и лесно.

Водич за инсталирање на TouchTone на Kodi

слика на екранот002Одете во Управувачот со датотеки под Систем

скриншот009

Кликнете на Додај извор

скриншот010

Кликнете на и внесете го складиштето со внесување на адресата http://freeworlkodi.com/touchtonekodi.xbmc а во долниот дел внесете го името „TouchTone“И притиснете натаму добро.

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Алтернатива-SuperRepo-Складиште-за-допир-TouchTone-полно-со-додатоци-за.png

Сега одете во System -> Settings и потоа Добијте додатоци и изберете го складиштето TouchTone.

скриншот003

скриншот020

Улица

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!