Алтернативи на Flipagram: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019

Алтернативи на Flipagram: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019

Дали ви се допаѓа неверојатна апликација за уредување фотографии и видео што ви овозможува да направите слајдови, видео и музика во уникатни и необични стилови? Дали сакате да ги споделите вашите приказни приватно? Дали ви се допаѓа вашите фотографии и видеа да станат вирусни?

Ако вашиот одговор е да, тогаш не гледајте повеќе затоа што овој напис ќе ви даде информации за најдобрите алтернативи на Flipagram.

Во последниве години, Флипаграм се здоби со популарност како резултат на можноста да им овозможи на корисниците да споделуваат стари и нови слики, да ги претворат во видеа и да додаваат музика. Фантастичен аспект на апликацијата е тоа што има воодушевувачки карактеристики за уредување што можат да им помогнат на вашите фотографии да станат вирусни откако светот ги видел.

Но, во последно време, тони развивачи создадоа неверојатно неверојатни апликации кои имаат подобри карактеристики од Flipagram. Затоа, веќе не мора да се досадувате со Flipagram. Подолу се дадени 10 алтернативи на Flipagram, кои вреди да се обидете.

Топ 10 апликации како flipagram за iphone и андроид

Flipagram алтернативи: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 1

Како што подразбира и неговото име, InstaShot е апликација која работи заедно со Instagram. Тој е конкурент на оваа листа како најдобра алтернатива на Flipagram затоа што апликацијата ви овозможува да креирате музика и слајд шоу, овозможувајќи ви брзо да додадете содржина на Instagram.

Фантастичен аспект на апликацијата е тоа што им овозможува на корисниците да ја менуваат големината на сликите, да додаваат текст, да додаваат повеќе фотографии и видеа, дозволувајќи им да бидат лесно уредувани. Покрај тоа, можете да фотографирате директно со апликацијата и да ги објавувате директно на социјалните платформи. Слично на тоа, можете да додадете фотографии во музички видеа или да формирате слајдшоу за слики.

Функции на клучот InstaShot:

 • Им дава можност на корисниците да ја менуваат содржината веднаш.
 • Одличната апликација за видео уредување е бесплатна и лесна за употреба.
 • Кликнете за преземањеInstaShot :Преземете од продавницата со апликации

  Flipagram алтернативи: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 2

  Дали сте фотогенични и дали ви се допаѓаат видеа многу? Значи, Инстаграм треба да биде вашата омилена апликација. Инстаграм ги оживува сите ваши желби; Благодарение на својот фантастичен дизајн, тој се смета за една од апликациите слични на Flipagram.

  Instagram им нуди на корисниците можност да ги споделат своите содржини со различни корисници кои комуницираат во рамките на платформата. Покрај тоа, може да се сподели нивната содржина на платформата како приказни што исчезнуваат по 24 часа. Flipagram исто така има слична функција.

  Instagram им овозможува на корисниците да ја уредуваат својата содржина со додавање на филтри или контрасти за да ги задоволат потребите на секоја, што обезбедува одличен естетски допир. Сепак, единствениот забележлив недостаток на Инстаграм е што го ограничува користењето на слајдови и персонализирана музика на видеата за да се споделат на платформата.

  Клучни карактеристики на Instagram:

 • Видеата и сликите можат да се споделат преку приказните на Инстаграм.
 • Можете да комуницирате со многу други корисници и да го подобрите вашето социјално искуство.
 • Кликнете за преземањеИнстаграм :Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

  Алтернативи на Flipagram: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 3

  Оваа бесплатна апликација за уредување на видео е една од најпопуларните апликации на Google Play Store, благодарение на своите неверојатни карактеристики за уредување. Апликацијата е конкурент на оваа листа како најдобра алтернатива на Flipagram затоа што нуди одлична основа за корисниците на Android и iPhone да создаваат видеа со приказна што може да се сподели со други луѓе.

  Исто така, им овозможува на корисниците да уредуваат видеа на камера и да снимаат видеа, што е фантастично искуство за корисниците на оваа апликација. Апликацијата има различни карактеристики што можат да ви овозможат да создадете голем допир на уметност во видеата, што го прави вашиот одличен избор за уредување на видео и споделување.

  Сепак, VivaVideo не е целосно професионален во извршувањето на својата улога.

  Севкупно, апликацијата има неверојатни алатки кои ви овозможуваат благодатно да ги допирате видеата и да го направите вашето искуство забавно додека уредувате видеа.

  Карактеристики на клучот VivaVideo:

 • Апликацијата има голем избор на алатки за уредување.
 • Има леќи кои можат да снимаат повеќе карактери.
 • Едноставен и лесен за употреба интерфејс.
 • Апликацијата има вградени функции што им овозможуваат на корисниците да испраќаат клипови, да ги уредуваат и исечат по потреба, пред да се преселат во следниот сегмент.
 • Кликнете за преземањеВидео во живо :Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

  Flipagram алтернативи: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 4

  Snapchat е апликација што не можеме да ја спомнеме во оваа листа како една од најдобрите алтернативи на Flipagram. Таа е една од најпопуларните социјални апликации, широко признати од луѓе кои уживаат интерактивни разговори на социјалните мрежи преку споделени видеа и фотографии.

  Snapchat има фантастичен допир со повеќето карактеристики што ви даваат интригантно социјално искуство со споделување приказни и видеа на платформата.

  Содржината што ја споделувате на платформата истекува по 24 часа, што ви дава простор да испратите нови содржини. Покрај тоа, Snapchat ги задоволува вашите потреби за музика со тоа што на корисниците им дава можност да ја додадат својата омилена музика во видео позадина.

  Клучни карактеристики на Snapchat:

 • Леќи за лице им овозможуваат на корисниците да имаат слики со цртани уши, нос или усни на нивните лица.
 • Има опција за разговор што им овозможува на корисниците веднаш да се поврзат со пријателите.
 • Покрај функциите за уредување на фотографии и видео, Snapchat нуди игри, вести и забава.
 • Кликнете за преземањеВидео во живо :Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

  Ширина = VideoFX во живо =

  Оваа брилијантна апликација е конкурент на оваа листа поради едноставниот дизајн што го минимизира прецртувањето за време на уредувањето на видеото. VideoFX Live е неверојатна алатка за создавање видео што им овозможува на корисниците да прават оригинални филмови на нивниот Android уред и да ги споделуваат на социјалните медиуми.

  Она што е забележливо е VideoFX Live што го прави конкурент на оваа листа се бројните видео специјални ефекти, кои им овозможуваат на корисниците да снимаат видео и аудио.

  VideoFX Live е најпопуларен кај тинејџерите затоа што им овозможува да ги зачуваат своите креации на VideoFX Live во својата галерија и да ги постават на Facebook или YouTube, или да ги испраќаат по е-пошта. Додека комуницирате со оваа апликација, искуството може да се анимира заради видеата што ги создава.

  Тоа го прави некој да има одлично искуство со лозје со правилен допир на ефекти кои имаат значително влијание врз видеата. Без никаква потреба од конфигурација, можете да снимате, паузирате или запирате снимање, што е попогодно за корисниците.

  Со овие одредби, целиот процес на уредување и сечење сцени е непотребен, со што VideoFX Live е една од најдобрите алтернативи на Flipagram.

  Карактеристики на клучните во живо на VideoFX:

 • Ви дозволува да споделувате видеа преку е-пошта.
 • Лесно и попогодно за снимање видеа.
 • Кликнете за преземањеVideoFX во живо :Преземете од продавницата со апликации

  Алтернативи на Flipagram: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 5

  Иако Дубсмаш не е толку популарен како неговите врсници на оваа листа, тој е една од најдобрите алтернативи на Флипаграм. Програмерите ја креираа апликацијата со потреба да понудат извонреден корисник кога станува збор за гледање и споделување на нивните омилени видеа или мемили.

  Апликацијата им овозможува на корисниците да создаваат видеа наречени Dubs и да вклучуваат музика во позадина. Можете да танцувате, да направите лица, да трчате и да ја направите секоја акција неверојатна; се благодарам на оваа апликација.

  Со апликацијата, не треба да се грижите за интеракција со луѓе на вашата листа со контакти. Dubsmash ви овозможува да комуницирате со други корисници користејќи ги нивните телефонски броеви или нивните кориснички имиња.

  Клучни карактеристики на Dubsmash:

 • Апликацијата им овозможува на корисниците да испраќаат аудио.
 • Корисниците можат да додадат и филтри за боја и анимација на текст на нивните снимки.
 • Им дава можност на корисниците да ги зачуваат своите клипови на нивните уреди.
 • Кликнете за преземањеДабсмаш :Преземете од продавницата со апликации Поставете го на Google Play

  Flipagram алтернативи: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 6

  Picflow е една од најдобрите апликации како flipagram без воден жиг. Им овозможува на корисниците да создадат кратки видеа во комбинација на музика и фотографии. Оваа апликација е конкурент на оваа листа како алтернатива на Flipagram затоа што им овозможува на корисниците да додадат до 100 бесплатни фотографии.

  Откако ќе се преземат, не треба да се грижите за воден печат, бидејќи апликацијата доаѓа без воден печат за разлика од повеќето апликации за уредување. Picflow ви овозможува да уредувате фотографии со широк избор на филтри, овозможувајќи ви да го задоволите посакуваниот квалитет.

  Карактеристики на копчето Picflow:

 • Оваа апликација им овозможува на корисниците да додадат до 100 фотографии од албумот.
 • Може да се прегледаат фотографиите пред да се споделат на Instagram, Facebook и YouTube.
 • Кликнете за преземањеPicflow : Поставете го на Google Play

  Flipagram алтернативи: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 7

  Во Google Play Store, PicLab има повеќе од 50 милиони преземања, фактор што го направи една од најдобрите алтернативи на Flipagram. Со PicLab, никогаш не можете да тргнете наопаку кога уредувате фотографии; апликацијата ви дава висок финиш на вашата уметност. PicLab има широк спектар на карактеристики, започнувајќи со фонтови и можност да изберете теми во позадина.

  Плус, можете да изберете налепници кои се достапни во широка колекција, што ќе ви овозможат бесконечна забава при споделување на вашите фотографии. Апликацијата исто така им нуди на корисниците одличен ефект на слика, голем баланс на опции за текстура, разновидни модели и граници за избор, убави опции за уметност, лесен девизен курс и една од најкул опциите за форма кои продолжуваат со ажурирање. .

  Карактеристики на клучот PicLab:

 • Фотографски ефекти и филтри за професионален квалитет.
 • Има модели и граници што корисниците можат да ги применат за да создадат голем допир за креираната содржина.
 • PicLab обрнува внимание на малите детали во декоративните завршувања, вклучувајќи форми и рабови.
 • Кликнете за преземањеPicLab : Поставете го на Google Play

  Flipagram алтернативи: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 8

  Square Instapic е одлична апликација слична на Flipagram. Лесен за употреба заработи позитивна репутација од тони корисници кои го користат во уредување на фотографии, како и при креирање на фото-колаж.

  Со Square Instapic, квалитетот на креираните слики е доста висок со обезбедување рамки. Square Instapic има неверојатни опции во позадина кои ви овозможуваат да додадете добар вкус на вашите креации.

  Покрај тоа, Square Instapic има карактеристики на текст и налепница што им овозможуваат на корисниците да додаваат сопствен текст и налепници во креираната содржина, што го прави уште попривлечно и погодно.

  Клучни карактеристики на квадратни инстапици:

 • Има широка колекција на интересни алатки за уредување на вашите фотографии.
 • Ја коригира осветленоста, го прилагодува контрастот и заситеноста.
 • Можете да ја користите апликацијата за да примените замаглување на сликата и да ги исечете рабовите на фотографијата.
 • Кликнете за преземањеПлоштад Инстапиќ : Поставете го на Google Play

  Flipagram алтернативи: 10 најдобри апликации слични на flipagram 2019 9

  Иако Фликр е најмалку популарен на оваа листа, таа е одлична алтернатива на Флиграм. Фликр е страница за апликација за споделување фотографии, која на вашите фотографии им дава повеќе личен допир.

  Фликр има едноставен, но моќен интерфејс кој многу се фокусира на споделување фотографии. Бидејќи Фликр е премија апликација за споделување фотографии, корисниците мора да создадат бесплатна сметка. Потоа, од нив ќе биде побарано да ги постават своите фотографии или видеа за да ги споделат со следбениците кои се на Интернет.

  Фантастичен аспект на Фликр кој го издвојува од своите врсници е тоа што им овозможува на корисниците да ја споделат својата креација и во исто време да уживаат во креациите на другите кои се на Интернет. Фликр им овозможува на корисниците да ги уредуваат своите фотографии покрај нивно споделување.

  Клучни карактеристики на Фликр:

 • Им дава можност на корисниците да ги споделат целиот свој албум со пријателите.
 • Им овозможува на корисниците да ја разгледаат неодамнешната активност на нивните фотографии, како што се примените коментари.
 • Може да обележите фотографија и да пристапите подоцна.
 • заклучок

  Не мора да се досадувате со Flipagram затоа што има постојано растечка колекција на апликации или страници што совршено го заменуваат Flipagram. Добрата работа во врска со овие страници е што тие имаат неверојатни карактеристики кои ги надминуваат оние на Flipagram.

  На пример, овие страници ви овозможуваат да ги споделувате вашите приказни приватно или со заедницата. Како резултат, вашата фотографија може во никој момент да стане вирусна и да добие инспиративни коментари од целиот свет.