Амазон им дава приоритет на основните потреби: ШТО ПРОМЕНИ?

Амазон: СТОП продажба на несуштински производи

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Амазон: добра нужда на прво место до 5 април. Испораките на Амазон се забавуваат како резултат на коронавирус, приоритет на основните потреби. Еве што се менува

Побави пратки на Амазон

Кратки вести за тоа да го пријавите Амазон објави дека започнувајќи од денес приоритет ќе имаат категориите со основни потреби.

На причина тоа е едноставно: сето тоа е врзано Коронавирус, што ја носи не само на Италија на колена, туку и целиот свет.

Другите категории до 5 април ќе работи додека трае резервата, со подолги времиња на испорака, до блок на пратки.

Но, што можете да нарачате, а што не од Amazon според новите упатства?

Категориите што ќе продолжат редовно да се испорачуваат:

  • Производи за рано детство
  • Здравствени производи и производи за домаќинството
  • Убавина и здравје и лична нега
  • Храна и домашна нега
  • Трговија, индустрија и наука
  • Производи за домашни миленици

Во оваа смисла, присуството на книги се издвојува, за кое се смета дека е еднакво на храната и производите за лична хигиена.

Предупредување!

Оваа нова постапка не означува дека Амазон повеќе нема да испорачува предмети освен оние наведени во списокот, но дека сите нарачки што не спаѓаат во овие специфични категории, ќе бидат испратени подоцна или со значително задоцнување во споредба со нормалното време на чекање.

Сите други производи ќе се испорачуваат само доколку се уште се достапни во магацините на Амазон, но откако ќе бидат распродадени, тие нема да бидат достапни барем на 5 април.

Ова значи, на пример, дека видео игрите можат да претрпат големо забавување на продажбата преку Интернет, токму затоа што тие не се сметаат за основни производи, бидејќи ЦД-а и винилите нема да бидат прифатени наредните три недели.

🚨 Нема проблем за нарачки создадени до денес!

„Времето на испорака може да биде подолго“: Амазон ги предупредува корисниците за одложувања

Како што можеби сте забележале, Амазон започна да ги предупредува сите корисници дека, заради ширењето на Коронавирус, i времето за испорака на стоките може да биде подолго.

Всушност, се појави во последните неколку часа известување на горниот дел од порталот што се однесува на страница каде компанијата објаснува кои се критериумите за пресметување на времето за испорака и испорака на средство.

Тоа е неизбежна одлука, што, сепак, веќе по еден час ја погоди услугата за испорака на Prime Now, која во изминатите неколку недели претрпе големи застој поради количината на нарачки.

Сепак, стандардните испораки исто така ќе забават деновиве се должи на зголемувањето на нарачките поставени на Интернет од корисниците, од фактот дека куририте се намалени бидејќи дел од персоналот се разболе и од фактот дека некои гранки на курири се затворени заради ширење на вирусот.

Во секој случај, со секое купување на Амазон, страницата секогаш ја означува прогнозата за испорака на производот, дозволувајќи му на купувачот да избере според неговите потреби.

Заклучоци

Да се ​​справат со многу високите побарувања во овој многу нежен период, Амазон го потврди ангажирањето на 100.000 работници ширум светот. Willе видиме дали овие мерки се доволни.

Во меѓувреме, сепак, јасно е дека дури и Амазон се обидува да се прилагоди на оваа надреална ситуација и тоа го прави давање приоритет на основните потреби на продажба на својата продавница најмалку до 5 април, освен ако не се продолжат продолженијата.

Willе видиме што ќе се случи во наредните недели, со надеж дека ситуацијата ќе се подобри за секого.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!