Амазон Премиер Видео Продавница КАКО ДА СЕ РАБОТА? Купете и изнајмувајте филмови

Продавница за видео на Амазон Премиер

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Amazon Prime Video Store пристигнува во Италија: многу филмови за купување и изнајмување. Цена на Amazon Prime Video Store, како работи, колку чини. Еве што треба да знаете

Продавница за видео на Амазон Премиер

Доаѓаат големи, големи вести Амазон, кој денес ја објавува достапноста во Италија на Услуга Видео Продавница на Амазон.

Дали сте iousубопитни за оваа нова услуга? Сакате да откриете како работи, што нуди и колку чини Amazon Prime Video Store?

Да не губиме време и да откриеме заедно!

ШТО Е АМАЗОН ПРОДАБА ВИДЕО Продавница е

Како што можете лесно да погодите од името, тоа е нова услуга на Амазон која ви овозможува изнајмување или купување филмови.

Оваа нова понуда потоа оди да додадам на широк избор на ТВ серии и филмови ексклузиви веќе достапни на Prime Videos (бесплатно со огласот Амазон Премиер)

затоа, ако клиентите на Amazon Prime можат бесплатно да проследуваат филмови или ТВ-емисии, со услугата Prime Video Store ќе биде можно гледајте (или купете) други ексклузивни филмови, НЕ е достапна бесплатно за оние кои користат само Видео Видео.

Но, за какви филмови зборуваме? Ајде да дознаеме!

КОИ ФИЛМИ МОЕТЕ ДА ИЗГЛАСИТЕ ИЛИ КУПИТЕ НА АМАЗОН ПРЕД ВИДЕО Продавница?

Филмови достапни за изнајмување или купување во Продавницата за видео клипови тие доаѓаат од големи американски студија како Дизни, Борс на Ворнер, NBCUniversal, Sony, Paramount, Lionsgate.

Помеѓу овие, Sonic – Филмот, Jокер, Jumanji: Следно ниво веќе се достапни од денес, покрај италијанскиот филм Раи Кино и Медуша филм наслови како што се Пинокио ​​и 10 дена без мама.

Само за да дадам конкретни примери, ние известуваме подолу список на „Најпопуларни филмови“ и „ново издадени филмови“:

 • Злобната дама на злото – Изнајмување (4,99 € во HD, 3,99 € во СД) – Набавка (13,99 € во HD, 11,99 € во СД)
 • .Окер – Изнајмување (4,99 евра во HD, 4,99 евра во СД) – Набавка (9,99 евра во HD, 9,99 евра во СД);
 • Пинокио – Изнајмување (4,99 евра во HD, 4,99 евра во СД) – Набавка (11,99 евра во HD, 11,99 евра во СД)
 • Sonic – Филмот – Набавка (13.99 евра во HD, 11,99 € во СД)
 • Службеникот и шпионот – Изнајмување (4,99 евра во HD, 4,99 евра во СД) – Набавка (11,99 евра во HD, 11,99 евра во СД)
 • Кралот Лав – – Набавка (13.99 евра во HD, 11,99 € во СД)
 • Домашни миленици 2 – живот на животните – Набавка (9,99 евра во HD, 8,99 евра во СД)
 • Мртвите не умираат – Набавка (9,99 евра во HD, 5,99 евра во СД)
 • Анабела 3 – Изнајмување (4,99 евра во HD, 4,99 евра во СД) – Набавка (9,99 евра во HD, 7,99 евра во СД)
 • Но, – Набавка (9,99 евра во HD, 5,99 евра во СД)

КАКО МНОГУ ФИЛМИТЕ НА АМАЗОН ПРЕД ВИДЕО СТОРИЈА?

Цените се практично еднакви со оние на другите услуги како што се Чили, iTunes или телевизија Ракутен.

очигледно трошоците за изнајмување и купување се разликуваат според насловот:

 • започнува од сума од 3 евра за изнајмување на еден од филмовите на главната корица на услугата (и тоа пристигнува до 5 евра)
 • тоа оди на цена што започнува од 8 евра за набавка (и тоа пристигнува до 14 евра)

Најновите наслови очигледно се нудат по повисока цена, особено во врска со купувањето.

Изнајмувањата вклучуваат 30 дена да се започне со гледање на видеото и 48 часа за да се заврши еднаш откако ќе се започне.

КАКО ДА БИДЕТЕ ИЛИ РАБОТНИ ФИЛМИ НА АМАЗОН ПРЕД ВИДЕО Продавница?

На наједноставен можен начин, како што Амазон нè навикна досега.

Клиентите на Амазон можат да изнајмат или купуваат содржини на премиерната продавница за видео преку Интернет на Primevideo.com или преку апликацијата Prime Video достапна на Smart TV, мобилни уреди со Android, конзоли за игри Amazon Fire TV Stick.

Да се ​​купат или изнајмуваат филмови само пристапувајте во новиот дел „Продавница“ во менито за веб-навигација, на паметни ТВ и уреди со Android. На iOS можете да гледате претходно купена или изнајмена содржина во делот „Мои видеа“.

Дали ви е потребен АМАЗОН ПРИМЕР ДА ГО УПОТРЕБУВАТЕ НА АМАЗОН ПРИМЕР ВИДЕО Продавница?

НЕ

Услугата е достапна за сите клиенти на Амазон. Нема потреба да бидете клиент на Амазон премиер.

КАКО ДА ПРИСТАВИТЕ АМАЗОН ПРИМЕР ВИДЕО СТОРИЈА?

Едноставно, од оваа врска:

Се е чисто?

ВИДЕТЕ СЕ, СЕ ДА СЕ ДА СЕ БЕСПЛАТНО СО НАШИТЕ Упатства

Пред да ја напуштам статијата, ве потсетувам дека на нашата страница имаме многу водичи кои ви даваат совети за како да гледате филмови и ТВ серии на стриминг бесплатно на Windows PC, macOS, iPhone, iPad, iPod, Android, Smart TV и повеќе.

Еве ги најинтересните:

Тука ги собравме најдобрите ажурирани страници од кои бесплатно преземете ги сите ТВ серии, вклучувајќи ја и оваа

Не го знаат сите, но на Telegram можете да гледате и преземате бесплатни ТВ серии, само треба да ги знаете вистинските канали, а ние ги избравме (и да ги одржуваме ажурирани) за вас! Меѓу другото, мислам дека решението на Telegram е НАЈДОБРИОТ: бесплатно, без регистрација, без рекламирање, без транспаренти, филмови и ТВ серии се вчитуваат веднаш откако се емитуваа на Нетфликс или на сателитска телевизија, сè лесно се презема со еден клик

Можеби не сте знаеле, но има многу други на Telegram канали што ви овозможуваат бесплатно гледање и преземање филмови и ТВ серии. Ги собравме во нашата статија и секогаш ги одржуваме ажурирани

Ете го фантастична апликација за гледање филмови и ТВ серии кои се емитуваат на Android. Очигледно, постои и оваа ТВ серија што треба да ја гледате бесплатно во стриминг. Можете да го инсталирате на паметни телефони, таблети, ТВ кутии и исто така на Fire TV Stick

Постојат многу страници за стриминг, но ние избравме најдобар! П.можете да го најдете филмови и ТВ серии за бесплатно гледање со еден кликочигледно вклучувајќи го и ова

Ако имате iPhone, iPod или iPad, тука е фантастична апликација за гледајте сè што сакате да стримувате бесплатно, вклучувајќи филмови и ТВ-емисии (и исто така оваа серија)

Комплетниот водич, со сите решенија, да гледате филмови и ТВ серии кои се прикажуваат на Android. Навистина имате толку многу алтернативи на располагање

Ако сакате да преземате филмови бесплатно на Windows PC, МОРА да ја испробате оваа фантастична програма: лесна е за употреба, на дофат на секого, многу интуитивна

Списокот секогаш ажуриран со сите најдобри веб-страници за проследување бесплатни филмови. Да не се пропушти

Списокот секогаш ажуриран со сите најдобри веб-страници за бесплатни стриминг на серии. Да не се пропушти

На Smart TV работите се посложени затоа што е тешко да се блокираат огласите што се отвораат на различните страници за стриминг. Во секој случај, го најдовме страницата за стриминг со најмалку рекламирање за да се обидеме на Smart TV. Да речеме дека е најдобро решение, иако не и оптимално.

Тоа е сè, добра визија!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!