Амазон ќе ги намали времињата на премиерот за испорака на сите производи

Испораките на Амазон уште побрзо

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Револуцијата за испорака на „Амазон“ започнува од Соединетите Држави со намалено време на испорака за корисниците на Премиер со 1-ден испорака на сите производи „Премиер“

Амазон ќе ги намали времињата на премиерот со додавање посебен брз испорака

Амазон никогаш не останува мирно и овој пат се работи за испорака. И да, затоа што не се задоволни со брзо време на испорака, сака да го смени времето за испорака на премиерот корисници, подобрување на тековните времиња на испорака, намалувајќи ги за сите Prime производи за само 1 ден.

Ако во Италија Амазон премиер обезбедува испорака во рок од 2-3 дена, треба да знаете од што започнува Соединетите држави новиот 1-дневен метод на испорака на сите Prime производи достапни во каталогот. Силен на импресивна и постојано проширувачка логистика со аквизиција на компании што овозможуваат подобрување на целата логистика што ја нуди Амазон.

во Испораките на САД кај клиентите на „Амазон премиер“ ќе се сведат на еден ден, ова е она што го прогласија Брајан Олсавски, Главен финансиски директор на Амазон, за време на презентацијата на даночните резултати во првиот квартал.

Амазон ќе испрати милиони производи во САД за 1 работен ден благодарение на договорот со американската поштенска служба и новиот режим на испораката ќе биде стандардно за сите корисници на премиерот, д нема да имаат дополнителни трошоци за корисниците.

Во моментов нема промена во Италија, но веќе е сторено многу за да се подобри времето на испорака во нашите делови кои се веќе одлични, но на пример далеку од големите градови, времињата се многу подолги, дури и ако Амазон се обидува да се подобри со инаугурацијата на другите центри во дистрибуција, исто така, во Јужна Италија и во стратешките места, со цел да се подобри времето на испорака.

И дали сакате 1 ден испорака на сите производи од Amazon Prime? Дефинитивно да, како и јас.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!