Андроид ажурира директно од Play Store. Еве како Google сака да се бори против Фрагментацијата

 Андроид ажурира директно од Play Store.  Еве како Google сака да се бори против Фрагментацијата

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Google би размислувал да ги објави ажурирањата на Android директно од Play Store за борба против фрагментацијата и да обезбеди ажурирања селективно и многу лесно за дистрибуирање

Андроид ажурира директно од Play Store. Еве како Google сака да се бори против Фрагментацијата

Гугл навистина сака борба против фрагментација, проблем што го носи уште од зората на времето од неговото раѓање и иако е тешко или скоро невозможно да се уништи заради илјадници различни модели на паметни телефони на пазарот, но се чини дека нешто наскоро ќе се промени.

Да, затоа што во некој изворен код Апликации на Google, се чини дека БигГ работи на можноста за дистрибуирајте ги системските ажурирања за Android директно од Play Store и дека треба да го реши проблемот со фрагментација или барем да го намали значително.

Навистина во право во верзија 14.5.52 од Play Store, има некои индиции што ќе ги покажат движењата со кои Google се обидува да донесе ажурирања во Play Store за сите други паметни телефони, така што како што е случај сега за Google Pixeл, и тоа би го поедноставило процесот на ажурирање на целиот оперативен систем како ажурирање на апликација од Play Store.

Измена на системот за ажурирања што како што е веќе направено за апликациите на Google, сега и ажурирањата може да се дистрибуираат како едноставно ажурирање на апликацијата од Play Store, насочувајќи и олеснувајќи го процесот на ажурирање на новите верзии на Android, всушност рушење или целосно елиминирање на фрагментацијата.

Во моментот Google не официјализира ништо, а индициите се многу малку дури и ако се сигурни, а токму во текот на следниот Google I / O 2019 ќе се одржи од 7 до 9 мај следно, можевме да ги видиме новите новости објавени во однос на ажурирањата и можеби веќе да ги видиме веќе присутни на Android Q и барем Android Pie.

И дали сакате да добивате системски ажурирања од Google Play Store? За мене тоа е одлична идеја.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!