Андроид апликација за создавање насловни страници на весникот

Андроид апликација за создавање насловни страници на весникот

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве ја најфантастичната апликација која ќе ви овозможи да креирате фантастични наслови на весници за да се шегувате смешни цртани филмови со наслови и персонализирани слики

Андроид апликација за создавање насловни страници на весникот

Тоа е многу популарна активност, од креирајте наслови на весници да направите убави шеги и искористете ја вистинската апликација на паметен телефон можете да создадете фантастични колажи со текст и фотографии, така создадете ја првата страница на весникот совршен за правење на еден шега на твое пријатели или роднини.

Со оваа мала апликација можеме изберете една од насловните страници од најпопуларните весници како Кориере дела Сера, Ла Република, Ла Газета дело Спорт или други познати весници и прилагодете го вметнување на насловот, титл и фотографија.

Откако ќе се инсталира апликацијата, линк до дното на страницата, на призберете ја првата страница на весникот мора да притиснете на паѓачкото мени подолу Изберете го весникот каде да се избере или весникот но и нормалните списанија на озборувања како што се TIME, Novella 2000 или Playboy, и прилагодете го со пишување на насловот и вметнување ваш сопствен имиџ.

Откако ќе завршите, мора да кликнете на копчето Креирај прва страница! и, конечно, кликнете на Зачувај за да ја зачувате првата страница и, конечно, кликнете на Сподели за да ја пренесете сликата со пријателите и роднините преку повеќето канали за дифузија, како што се социјалните, пораките и сликата.

Преземи Креирај прва страница

Може да ја преземете апликацијата Android Креирај прва страница од алтернативната продавница Аптоид бидејќи не е достапен на Play Store и од следниот линк ќе ја имате целосно функционалната верзија. Ве потсетувам дека за да инсталирате датотека АПК однадвор треба овозможуваат инсталирање на апликации од непознати извори.

Преземи Креирај прва страница

Дефинитивно една од најдобро направените апликации кои функционираат добро, со многу прилагодувања и спектакуларни ефекти што ќе ве натераат да се заубите во оваа мала апликација за Android.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!