Андроид караоке: најдобри апликации

Андроид караоке: најдобри апликации

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Најдобрите апликации за караоке за вашиот Android паметен телефон. Ние ги избравме најдобрите апликации за пеење достапни за Android. Апликации за караоке за Android

Андроид апликација за караоке

Во оваа статија ќе зборуваме за:

  • апликација за пеење на Android
  • караоке со Андроид
  • караоке за Android
  • апликација за караоке за Android
  • бесплатна караоке за Android
  • програма за караоке за Android
  • најдобар караоке за Android

Дали сакаш да пее? И вие и вашите пријатели многу сакате да се забавувате пее заедно најпознатите песни на италијански, англиски или на оригиналниот јазик? На караоке дали е твоја страст?

Тогаш не можете да го пропуштите вашиот Андроид паметен телефон, апликација за караоке што ви овозможува да пеете сами или со вашите пријатели и да ја снимите претставата за да ја споделите на Интернет со секој што сакате.

Проблемот е во тоа на продавницата со Android Play има толку многу апликации за караоке што станува навистина тешко ако не и невозможно да се најде оној што одговара на вашите потреби и најдобриот за вас.

Затоа, избравме ле во оваа статија најдобри апликации за караоке со Android, со цел да ги препорачаме само најдобрите, најмоќните, комплетни и забавни. Ти можеш преземете од Play Store со еден клик и во ниеден момент нема да бидете подготвени да ја забавите забавата со вашите пријатели благодарение на овие апликации кои ќе ви овозможат да пеете со вашиот паметен телефон.

Но, да не губиме време во разговор, ајде да одиме директно до точка и да видиме кои се најдобрите апликации за караоке за Android.

Караоке од италијански песни

Смешна, моќна, комплетна, добро изработена и со многу богата база на податоци, особено во врска со италијанските песни.

Караоке од италијански песни е една од најдобрите апликации за караоке за Android може да се преземе бесплатно за Android и очигледно ви овозможува да играте италијански песни и многу повеќе. Ги нема сите италијански песни, но ќе најдете многу од нив!

Интересна можност за додадете неколку специјални ефекти како ехо и одвраќање додека пеете за да направите уште повеќе „сцена“.

Откако ќе ја преземете, за да го користите, ќе биде побарано да направите бесплатна регистрација или да се најавите или да поминете низ сметката на Google или Facebook.

Програмата е многу лесна за употреба и веднаш ќе ви стави на располагање список со наслови од кои ќе изберете да започнете да пеете.

ВАЖНО: да работи оваа апликација се потпира на YouTube, така што ќе треба да бидете сигурни дека апликацијата YouTube е присутна на вашиот паметен телефон.

Покрај тоа што пеете песни во караоке, оваа апликација ви овозможува снимајте ја вашата изведба за пеење за да можете подоцна да го споделите со пријателите и познаниците на социјалните мрежи со еден клик.

Апликацијата е бесплатна (со реклами за банер), но некои карактеристики се достапни само за такса (како што е можноста за снимање видеа додека пеете).

Какоке

Ова е исто така фантастична апликација Караоке за Android: едноставен за употреба, богат со карактеристики, веројатно претставува најлесниот начин да се постигне пејте и забавувајте се со пријателите благодарение на функција што го подобрува тонот на гласот и ви овозможува да добиете навистина добри претстави за пеење, многу повисоки од оние што ги предлагаат слични и конкурентни апликации.

Интересно е што со Какоке е можно пејте на Интернет и офлајн и споделете настапи на најпознатите социјални мрежи.

Исто така презентирајте го снимање на глас со висок квалитет што ви овозможува да креирате персонализирани аудио датотеки со свои перформанси подготвени да се споделуваат и испраќаат насекаде.

Може да аплицирате и во оваа апликација звучни ефекти како што се просторијата Караоке, изменете го записот, зачувајте и вратете го омилени песни и управувајте со аудио во реално време со ехо, ниско, средно, високо, реаверирање. На кратко, многу комплетна, моќна и добро изработена програма.

Програмата база на податоци е навистина многу голема, практично огромна, и да не заборавиме дека исто така можете да сортирате и пребарувате песни по земја и да се консултирате со графиконите на најдобрите песни со цел да ја пронајдете песната да пее уште побрзо со оваа апликација.

Како и претходната, оваа апликација е исто така Бесплатно со набавки во апликација по избор за отклучување на некои одлики.

Ред Караоке Пеј & Рекорд, Пеј и Сними

Друга апликација за караоке со Android многу добро и многу ценето која исто така делува како социјална мрежа караоке, со 10 милиони корисници ширум светот.

На прв поглед ќе го забележите почетниот екран, каде има многу видеа на други корисници кои сакаат да пеат и избраа да се регистрираат на видео додека пеат песна користејќи ја оваа апликација. Апликацијата Sing & Record интегрира еден вид социјална мрежа што ќе ви овозможи да комуницирате со други корисници, како нивните видеа и коментар.

Инаку, работи многу слично на другите и нуди каталог на над 100 илјади песни.

Многу интересна можност веднаш да ги споделите вашите видеа додека пеете или можноста за снимајте дуети, додајте звучни ефекти за подобрување на гласот, балансирајте ја музиката со гласот.

Вие исто така ќе додајте теми и ефекти на вашите видеа и уште повеќе!

Како и другите, оваа караоке апликација е исто така бесплатна со изборни набавки во апликација.

SingPlay: Караоке вашите MP3-а

За разлика од другите апликации за кои веќе разговаравме, SingPlay ќе ви овозможи трансформирајте ја музиката на вашиот паметен телефон во песни од караоке што треба да се пеат во реално време.

Затоа, апликацијата работи поинаку од другите, но ќе ви овозможи креирајте ги вашите снимки и споделете ги со пријателите и семејството низ целиот свет.

Користењето на програмата е многу едноставно: l‘апликацијата автоматски ја конвертира музиката одржувајќи го оригиналниот квалитет на звукот, но го отстранува гласот, затоа само изберете ја песната што ви се допаѓа најдобро, по што можете веднаш да започнете да пеете.

Очигледно нема недостаток на можност да ги снимите вашите сесии за пеење да ги споделиме со кого сакате. Не смееме да ги заборавиме многуте дополнителни функции за да го модифицираме снимањето, да го намалиме, прилагодиме, да го промениме темпото и теренот и многу повеќе!

Повторно апликацијата е бесплатна со изборни набавки во апликација.

StarMaker – пејте караоке

Уште една многу интересна апликација за караоке на Android. Несомнено е меѓу повеќето ценети од корисниците и меѓу најкомплетните, со навистина огромна и ажурирана база на податоци.

Да се ​​потенцира можноста за креирајте селфи видео во која се обидуваме да ја пееме избраната песна, со можност да ја споделиме во разговор или на социјалните мрежи или да направиме пренос во живо.

Како и другите, ви овозможува да изберете најдобри песни од особено голем каталог и исто така нуди можност за уредувајте ги снимките со широк спектар на ефекти и споделување на крајниот резултат со сите ваши пријатели, исто така снимање и уредување на нумери благодарение на широкиот избор на специјални ефекти.

Повторно апликацијата е бесплатна со изборни набавки во апликација.

Winlive Караоке Мобилен

Вистински моќна, комплетна и добро направена апликација, која во однос на другите е насочена повеќе кон професионални корисници, за оние со посебни потреби и барања.

Ви овозможува да имате караоке офлајн и на Интернет на Android, со илјадници бесплатни основи што се обновуваат преку интегрираниот YouTube мотор.

Не пропуштајте читање на датотеки Midi, Kar, Mp3, Cdg и Wave со тонски и темпо промени.

Еден од аспектите што ја прават оваа апликација професионална е секако фактот дека е така единствениот што ја поддржува Караоке во формат М-живо миди и дека нуди 5 скали да го организираат вашиот репертоар.

Исто така, постојат многу опции прилагодување на интерфејсот и одлики посветени на најекспертивните и барани корисници

Режимот на снимање недостасува да се огорчи по пеењето, она што е присутно во другите апликации во списокот.

Повторно апликацијата е бесплатна, но достапна е и верзија со повеќе функции.

Smule – Апликацијата за пеење бр. 1

Дали ви се допаѓа музика? Со Мамула можете да пеете и создавате музика со пријатели и обожаватели од целиот свет.

Пеј на караоке сам или во парови со луѓе од целиот свет. Дуета со одлични уметници како Ед Шеран и Луис Фонси. Пејте капела, сам или со група. Танцувајте или играјте на најпознатите хитови.

Користете аудио ефекти и филтри за видео додека ги пеете омилените песни на караоке.

Повторно апликацијата е бесплатна со изборни набавки во апликација.

Други интересни апликации

Ако оние наведени погоре не ви се допаѓаат по ваша желба, еве други многу добра апликација за караоке за Android:

Како да ги добиете сите овие апликации бесплатно?

Ве потсетувам дека, ако сакате да ги имате овие апликации бесплатно без да извршите набавки во апликација или ако сакате бесплатно да ги отклучите сите платени одлики на овие програми, можете да го прочитате нашиот напис:

Findе најдете многу страници (само најдобри) од кои преземете апликации за Android бесплатно, вклучувајќи ги и оние што обично се плаќаат или бара да извршите набавки во апликација.

Заклучоци

Ти знаеше дека е можно користете го вашиот паметен телефон за да се забавувате алтернативно со вашите пријатели, пее и трошење вечери на музика и забава? Со овие апликации можете да го направите без сомнение!

Заклучивме со овој напис од апликација за караоке за Android. Се надевам дека ви помогнав да го изберете најдобриот апликација за пеење со вашиот Android телефон.

Дали знаете други? Кој претпочитате меѓу предложените? Известете ги во коментарите на крајот на статијата и кажете ни дали има некои апликации наведени!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!