Андроид стриминг фудбалски игри со beIN TV Box

beIN sport во живо Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Бесплатни игри за Android со апликацијата BeIN TV Box. Преземете ја BeIN TV Box АПК Андроид: сите игри и други спортски стриминг бесплатно на Android

beIN sport во живо Android

Нов ден, ново фантастично апликација достапна за Android паметни телефони, таблети и ТВ кутии да гледа игри и спортски стриминг бесплатно.

Денешната апликација е наречена beIN TV Box и, како што можете лесно да претпоставите, ви овозможува да погледнете на сите спортски канали на телевизиската станица БИН, но не само. Во внатрешноста на апликацијата, наоѓаме многу други канали за натпревари и спортски стриминг бесплатно, меѓународен и во мала мерка италијански.

Без да губат време, ајде веднаш да се запознаме со оваа интересна апликација достапна бесплатно за Android.

beIN ТВ кутија АПК Андроид

Како што се очекуваше, со оваа апликација можеме да ги видиме сите стриминг игри на Android и многу други исто така спортски пренос во живо бесплатно: Формула 1, MotoGP и многу, многу повеќе.

Апликацијата има приближно 60 канали да гледате бесплатно во стриминг: повеќето од нив доаѓаат од странство (англиски и арапски), но кон дното на списокот има и некои италијански канали. Во целина, сепак, сите овие канали ви овозможуваат да ги видите стриминг на спортови, натпревари, фудбал и спортски настани воопшто, вклучително и MotoGP и Формула 1.

Општо, радиодифузерите се:

 • beIN Sport HD и SD
 • Bein Sport MX
 • СК # Спорт
 • Арена Спорт
 • АД Спорт
 • Ал Кас
 • Дубаи Спорт

Како што можете лесно да погодите, beIN ТВ кутија се предлага како една од најдобрите алтернативи на најпознатата апликација TVTAP: графика и функционалност се различни, но содржината не се менува. На крајот тоа е фантастична програма што треба да ја имате бесплатна IPTV листа со Android во врска со спортот.

Штета што има неколку италијански канали, дури и ако странските се навистина многу и имаат еден всушност многу висок квалитет (и видео и аудио).

Таму рекламирање сегашноста е малку и апсолутно неинвазивна. Дефинитивно прифатливо.

Програмата се разбира не се презема од Play Store, така што во овој напис, покрај откривањето на карактеристиките што ги нуди апликацијата, ќе видиме и како преземете и инсталирајте ја програмата ТВ кутија APIN на сите Андроид паметни телефони и таблети, но и на ТВ-кутии.

Но, сега доволно од разговорот, ајде да одиме директно до точка на овој напис.

ВАЖНО: во овој напис правиме преглед на програмата достапна бесплатно за Android и што ја најдовме на Интернет, слободно достапна за секого. Ние самите не ја креиравме програмата и не го познаваме инвеститорот. Ние само ги анализираме предностите и слабите страни на програмата за Android. Ако го користите, преземете целосна одговорност за случајот. Ние не сакаме на кој било начин да охрабруваме употреба на програми што можат да го нарушат авторското право. Во сите случаи, препорачуваме да извадите редовна претплата на правни услуги.

Бесплатни игри со Android со BeIN TV Box

Како што се очекуваше, има околу 60 канали достапни на ТВ кутијата beIN. Повеќето доаѓаат од странство, но има и 5-6 италијански канали посветени на спортот.

Штета што немате можност да разберете што се емитува во живо од секој канал, но сепак ќе биде доволно да се обидете да отворите некои од нив за брзо пронаоѓање на директен тек на нашиот интерес.

Пребарувањето и управувањето со омилените исто така недостасува: премногу лошо, тие ќе беа корисни.

Во принцип, спортовите во апликацијата се најпознати и интересни: фудбал, игри, Мото ГП, Формула 1, Тенис, НБА, Бејзбол, Кошарка, WWE и многу повеќе!

Како што веќе споменавме, интересно е тоа каналите се скоро сите во HD, со квалитет луд и за аудио и за видео. Згора на тоа beIN TV Box поддржува репродукција на Chromecast: ова значи дека ќе биде можно да се испрати аудио / видео сигнал од вашиот паметен телефон или таблет на ТВ за да уживате во емисијата во HD. Фантастично!

На различните тестови што ги направив, тампонирањето беше скоро целосно или во секој случај многу ограничен и квалитетот на филмовите секогаш беше одличен. Некои канали не работеа како што треба, но има толку многу достапни што беше лесно да се најдат алтернативи.

од каде можете да преземете BeIN ТВ кутија?

Како што веќе споменавме, beIN TV Box НЕ се наоѓа во продавницата за игри од очигледни причини.

Сепак, можете да ја преземете програмата од ОВОЈ ЛИНК во формат АПК

ЗАБЕЛЕШКА: врската НЕ е поставена од нас, но обезбедена како и секогаш од момците на AndroidAba.

како да инсталирате beIN ТВ кутија?

Апликацијата инсталира како и секоја друга АПК за Android, затоа:

 • преземете ја датотеката АПК директно од паметниот телефон / таблетот од врската што ја предложивме само погоре
 • почекајте да заврши преземањето
 • кога ќе заврши преземањето, влечете ја лентата за известување надолу и кликнете на датотеката што сте ја преземале
 • следете ги едноставните упатства на екранот на телефонот: неколку кликања и инсталацијата е завршена

Брз и лесен.

beIN ТВ кутија како да го користите?

Кога ќе заврши инсталацијата:

 • започнете ја програмата
 • затворете го рекламирањето што се отвора
 • изберете го каналот што сакате да го гледате меѓу многуте достапни
 • уживајте во преносот во живо

Ништо не може да биде поедноставно.

За разлика од другите слични програми за стриминг, Не е потребен надворешен видео плеер, интегрираното можете да го користите меѓу другото поддржува Chromecast.

Заклучоци

Заклучивме со прегледот на ова одлична апликација за игри и фудбал стриминг бесплатно за Android. несомнено тој е еден од најдобрите моментално достапни во италијанската панорама.

Меѓу другите спортски апликации и игри за да гледате стриминг на Android, Ви препорачувам да ја прочитате нашата статија:

За какви било сомневања или прашања, ве молиме користете ги коментарите на крајот од статијата и ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Може ли beIN ТВ кутија да се инсталира на Виндоус компјутер?

Не Програмата е во формат АПК и работи само на Android.

Сакајќи, сепак, можете да користите емулатор за Android за компјутер да ја стартувате и користите оваа апликација без проблеми на вашиот компјутер.

Еве еден водич што ве објаснува како да се користи BlueStacks, најдобриот емулатор за Android за компјутер, што со неколку кликања ќе ви овозможи да ја користите предметната апликација на вашиот компјутер со оперативен систем Виндоус:

beIN ТВ-кутија за Коди

Во моментот нема достапна верзија на HD Streamz за Kodi. Ние ќе ја ажурираме статијата во случај на новости.

Како и да е, можете да користите многу додатоци за Kodi да гледа бесплатно спорт и многу повеќе:

Телефонска кутија со Android IPTV

Морам да ја испробам апликацијата на ТВ-кутија. Во теорија, треба да работи без проблеми, но сè уште немав време да го испробам како што треба.

Fire TV Stick IPTV

Теоретски, оваа апликација треба да работи и на Fire TV Stick, но дури и во овој случај сè уште не сум имал време да пробам сè. Во принцип, гледајќи го програмскиот интерфејс, ми се чини дека ви овозможува да гледате IPTV на Fire TV Stick, но чекам да го пробам темелно за да изразам дефинитивно мислење.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!