Андроид 10 наскоро доаѓа за Motorola One Vision.

Android 10 segera hadir untuk Motorola One Vision.

Андроид 10 сè уште заостануваат на многу уреди, особено на многу производи Android One, најновите верзии на софтвер од зелени роботи допрва треба да се видат.

Motorola One Vision

Лист со податоци за Motorola One Vision

  • Екран со FullHD + (1080 x 2520 пиксели) 6,3 инчи со формат фактор 21: 9
  • Exynos 9609 SoC со процесор на окта-јадро на 2,2 GHz
  • Внатрешната меморија од 4 GB RAM и 128 GB UFS може да се прошири со microSD до 512 GB
  • двојна задна камера, со главен сензор од 48 мегапиксели, отвор f / 1,7 и оптичка стабилизација, 5 мегапикселен секундарен сензор со отвор f / 2.2
  • Предна камера од 25 мегапиксели со отвор f / 2.0
  • читач на отпечатоци од задниот капак
  • 4G / VoLTE конекција, 802,11 акутен двоен опсег WiFi, Bluetooth 5, GPS, GLONASS, NFC, USB Type-C и 3.5 милиметарски приклучок
  • Пита со Android 9 (Android One)
  • Батерија од 3.500 mAh со 15 вати со голема моќ TurboPower

Motorola One Vision многу интересен производ!

Motorola јасно го ажурираше својот дизајн, но не само. Како што веќе знаете уредот поддржува Android One и исто така комплетно нов процесор, зборуваме за SoC Exynos 9609 придружено со 4 GB RAM меморија. Внатрешната меморија на уредот е од 128 GB, со можност за проширување до 512 GB благодарение на microSD и има батерија од 3500 mAh со брзо полнење TurboPower.

Motorola One VisionОфицијалната Motorola One Vision

Што се однесува до секторот за фотографија, пристигнаа важни вести како модата Скоро визија, Вториот е индициран за снимање на снимки во услови на слаба осветленост благодарение на оптичката стабилизација. Главниот сензор (заден) е 48 MP со технологија Quad Pixel.

Motorola One Vision усвојува интегрирана предна камера под екранот, брендовите како и другите решија да изберат решенија за дупки што го прават дизајнот помодерен. Екранот е FullHD + 6,3 инчи (1080 x 2520 пиксели) со фактор на форма од 21: 9.

Android 10 доаѓа!

Андроид 10 наскоро доаѓа за Motorola One Vision. 1Андроид 10 доаѓа до визијата на Motorola One

Во Бразил откако беше во бета фаза, официјално ажурирање за Андроид 10. Ажурирање што ги воведува сите нови функции за кои сега знаеме, една пред сè Темен режим.

Известете ни во полето за коментари дали сте го добиле ова ново ажурирање на софтверот или не.

Преку: Гсмарена