Андроид USB драјвери: најдобар начин за да ги преземете

Андроид USB-возач

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Возач на USB со Android: овде е најлесниот и најбрзиот начин да ги преземете за секој паметен телефон. Како брзо да ги преземете Универзалните USB драјвери за Android

Возач за Android

Ажурирање на август 2019 година

Во денешниот водич ќе видиме како да инсталирате универзални драјвери за Android паметен телефон за Windows на најлесен и најбрз можен начин. Водич за секого, дури и особено за помалку искусни корисници.

Ти треба преземете USB драјвер за Android паметен телефон или таблет? Дали барате УСБ-возач да го поврзете вашиот Android уред со вашиот компјутер или компјутер?

Вие сте на вистинското место!

Денес ви го претставувам најлесниот, најудобниот и најбрзиот начин бесплатно симнување на сите USB-двигатели за кој било уред со Android, паметен телефон и таблет, од која било марка.

Дека имате уред Samsung, Huawei, Nokia, Motorola, Honor, Xiaomi, Oppo, Asus, LG, Redmi, Wiko или друга марка не е важно: благодарение на нашиот водич ќе можете брзо преземете ги сите возачи потребно е правилно да го препознаете вашиот уред со Android на вашиот Windows компјутер.

Компјутерот не го признава Android мобилниот телефон?

Во теорија, со поврзување на паметниот телефон Android или таблетот со компјутер, ова треба автоматски да се препознае и треба да се појави дијалог и икона во панелот за известувања од долниот десен дел. Windows ќе ги инсталира соодветните драјвери независно.

Штета што тоа се случува само во теорија и затоа не секогаш: често и доброволно, со поврзување на Android со компјутер, купете ја пораката “Уредот не е препознаен, или возачот не е пронајден” и во овој случај работите стануваат малку комплицирани, особено за помалку искусните корисници.

Ако дури и вашиот Виндоус поради некоја причина не може автоматски да преземаат возачи и едноставно не можете користете го паметниот телефон Android со вашиот компјутер, не грижи се: ќе видиме во овој водич како да инсталирате драјвери за Android Android за практично секој паметен телефон или таблет.

На овој начин ќе го решиме проблемот на Windows компјутер што не го препознава Android (паметен телефон или таблет).

Инсталирајте ги драјверите за Android на вашиот компјутер

Знам колку е непријатно и комплицирано, понекогаш може да биде да преземате USB драјвери за правилно препознајте го вашиот уред со Android на вашиот Windows компјутер. Во минатото ми се случи бесконечен број пати да морам да го поврзам мојот Android со мојот компјутер без да можам да направам да го види и препознае правилно, а проблемот беше секогаш и само точни двигатели, што се чинеше невозможно да се најде.

Затоа, поминав часови и часови обидувајќи се да преземам УСБ-возач за Android и Windows, но никогаш не ја постигнав мојата цел.

Навистина, јас често и спремно завршував со преземање на непотребен софтвер, полн со ѓубре и реклами, што само ме оддалечуваше од мојата цел.

Ако исто така се препознаете во овие проблеми, денес сум среќен што можам да ви кажам дека имам решение за вашите проблеми. Explainе објаснам подолу како да ги преземете сите USB драјвери брзо, бесплатно и лесно ти треба.

Нема веќе потрошено време, нема повеќе бескорисен софтвер, нема повеќе програми полни со реклами: за неколку моменти можете да преземете и инсталирате точните USB драјвери за да го направат вашиот Android да го препознае вашиот компјутер.

Но, да не се изгубиме во разговор, ајде да започнеме со упатството за Преземање на USB возач за кој било уред со Android.

Преземање на возачот на Android

Чекорите што треба да се извршат, како што беше ветено, се малку, едноставни и брзи.

Мора да:

  • преземете на вашиот Android ОВАА БЕСПЛАТНА ПРОГРАМА
  • стартувајте ја апликацијата само преземени
  • поврзете го вашиот уред со Android со вашиот компјутер со USB кабел
  • следете ги едноставните упатства што се појавуваат на екранот до имајте го паметниот телефон или таблетот правилно препознаени од компјутер
  • од паѓачкото известување, изберете “Трансфер на датотека” меѓу опциите за USB конекција
  • изберете, преку апликација, на правилно преземање на возачот за паметниот телефон
  • преземањето е завршено, отворете ја апликацијата “Мојот компјутер” на Windows компјутер и одете до внатрешната меморија на паметниот телефон
  • во папката со програми што ќе ги најдете датотека што треба да се инсталира на Windows компјутер што ги содржи ажурираните драјвери правилно да го препознаете вашиот Android на вашиот компјутер

Едноставно, брзо и пред сè совршено функционално!

ЗАБЕЛЕШКА: програмата е достапна бесплатно, но со рекламирање. Можете да ја отстраните со купување на целосната верзија на програмата на Play Store.

Како да инсталирате драјвери за Android на вашиот компјутер: видео водич

Еве, за погодност, видео кое ги објаснува сите чекори на поедноставен и појасен начин.

Заклучоци

Еве, заклучивме со овој напис во кој го објаснувам најлесниот и најбрзиот начин за да го направите вашиот Windows Windows да го препознае вашиот Android. Видовме како да ги инсталираме драјверите за Android на најпознатите брендови (Samsung, Huawei, LG, HTC, ASUS, Sony, MediaTek …).

Дозволете ми да кажам во коментарите на крајот на статијата, ако имате какви било проблеми или ако, како што е во мојот случај, сè оди непречено и за неколку моменти можете правилно поврзете ги Андроид и Виндоус компјутер.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!