Аниме Покемон се потсмева со големи најави за франшизи

Pedang Dan Perisai Akan Membiarkan Pokemon Anda Bekerja

Нешто се случува во Јапонија. Одг На обожавателите им се советува да не ја пропуштат следната епизода од аниме што се емитуваше во земјата затоа што тоа ќе го открие она што беше опишано како „премиерна ексклузивна светска објава“ за франшизата. Мистериозниот и криптичен закачател ги натера навивачите на „Покемон“ да се тркалаат, со повеќето да заклучат дека ќе вклучува нови случувања поврзани со претстојниот меч „Покемон“ и „Шилд“ што ја погодија Нинтендо Свит оваа година.

Оваа епизода ќе се емитува на 1 септември и ќе се носи со наслов „Гузма недефинирано“. Ова ќе биде епизодата 1078 од аниме, која во моментов е официјално со наслов Покемон Серија: Сонце и Месечина – Ултра легенди, и ќе го види злобниот тренер Гузма се обидува да ја уништи Алола лигата, со само „срцето и вербата“ на Сатоши во неговото стоење на Пикачу против тоа Морам да признаам, јас не го следев аниме, но убаво е да се види дека не се промени многу со години.

Шпекулациите меѓу фан-заедницата се дека епизодата ќе открие нов Одг од меч и штит. Без разлика дали тоа се случува во реалниот епизода заговор или не, останува да видиме, но сигурно е дека е уреден начин да се активира возбуда кај фанатичните навивачи. Можеме да добиеме и нов трејлер за меч и штит, или можеби закачка за аниме-сериите „Меч и штит“.

Да се ​​надеваме дека е нешто големо, затоа што токму сега Nintendo и Game Freak навистина треба да започнат да градат возбудувања Одг Мечеви и заштитници. Насловот е загарантиран да биде успешен без разлика што, но по контроверзноста во врска со Pokenex (каде, за еднаш, заедницата за игри е навистина во право да биде многу лута), тие можат да користат добар печат. Willе откриеме точно кога „Непобедлива Гузма“ ќе се емитува на 1 септември. Се надеваме дека овој „ексклузивен главен свет“ не е антиклимакс.