Анонимно IPTV: IPTV Addon за Kodi of Discord

https://techiemoe.com/wp-content/uploads/2020/07/Анонимно-IPTV-IPTV-Addon-за-Kodi-of-Discord.png

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Анонимно IPTV е несомнено додатоци на моментот. За неколку недели беше во можност да го освои скепстот на најдобрите додатоци за Kodi досега за да го види IPTV брзо и лесно благодарение на присуството на многу квалитетни врски. Со Anonimous IPTV можете да гледате многу спортски канали како Арена, beIN, BT Sport и други, но исто така и неколку делови како i музички канали, цртани филмови, ТВ-канали во Велика Британија и САД и многу други сите соодветно индексирани.

За жал, се чини дека Anonimous IPTV е резултат на огромна копија-паста со разни додатоци, која се забавуваше со мрежата развиена од други и токму од оваа причина е во центарот на бројни проблеми и револти. Еве нашиот увид:

Може да исчезнат многу додатоци за Kodi: Ова е причината

Анонимно IPTV е додаток што зазема многу странски врски, но во врска со натпревари на италијанските тимови ќе најдете многу натпревари од нашето италијанско фудбалско првенство, но и од шампионската лига јасно и на италијански. Навистина Анонимната IPTV е додаток за центарот за медиуми Коди што ви овозможува пристап до многу канали за стриминг, од кои многу стриминг, но исто така и филмови со висок квалитет и многу повеќе, без проблеми со блокирање или континуирано тампонирање.

Инсталирајте анонимно IPTV од датотеката ZIP

Инсталирајте го додатокот за Kodi Anonimous IPTV од датотеката ZIP.

  • Преземете ја датотеката ZIP на Anonimous IPTV
  • Сега започнете го Kodi и одете до Систем -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека и побарајте ја датотеката ZIP преземена претходно.
  • Откако ќе заврши постапката за инсталирање, ќе одите Видео -> Додаток на видео и изберете ја иконата на Анонимно IPTV.
🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!