Апликациите DJI не работат на Android 10: ABSURD

DJI Mavic Mini Review 2

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Апликациите DJI Fly и DJI Go сè уште не се компатибилни со Android 10. Кога ќе се ажурираат за да работат со Android 10?

Апликациите DJI Android 10 не се компатибилни

————–

Ажурирање на 14 јануари 2005 година

Mavic Mini сега работи и со Android 10 и со Samsung S10 благодарение на DJI Fly 1.0.6

————–

Се чини неверојатно, но еве повторно одиме: присилен сум да се вратам зборувајте лошо на DJI и неговите апликации за Android.

Како што знаете, во минатото се жалев доста силно за фактот дека DJI не ги ажурира своите апликации за Android постојано, кои се дефинитивно повеќе бубачки и проблематични од оние за iOS.

Апликацијата DJI Android никогаш не работи

Особено проблемите со кои се соочив кога ги имав Дронови на DJI Mavic Pro и DJI Spark: во тоа време, всушност, се најдов неколку пати не можејќи да лета поради застарените апликации се срушат полни со грешки и проблеми.

И проблемот не беше само мој, толку многу што апликацијата DJI на Play Store ја доби лавина од негативни критики.

Како и да е, на крајот се налутив со DJI што решив да го направам повеќе не ги купувај неговите беспилотни летала откако ја продаде рудникот во очај.

Доаѓа Mavic Mini, мир направен со DJI?

Потоа дојде Мавиќ мини и loveубовта кон DJI е откупена. Покрај тоа, се надевав дека, неколку години подоцна, компанијата конечно успеа во тоа решавање на проблеми со развој на апликации за оперативниот систем Андроид.

СПОИЛЕР: Не бев во право.

DJI Go не работи со Android 10 и Galaxy S10

Ова утро Јас го ажурирав мојот Galaxy S10 на Android 10 (официјален фирмвер објавен од Samsung, а не Бета).

После ажурирањето, ги разгледував апликациите што најчесто ги користам за да се осигурам дека работеле правилно. Покрај тоа, Андроид 10 беше претставен на Март 2019 година, беше официјално објавен во месецот Август 2019 година и сега има многу телефони што го монтираат овој оперативен систем, тогаш Не очекував да наидам на посебни проблеми.

Но, тоа не се случи.

Кога ја започнав апликацијата DJI Fly за Mavic Mini, ова е тоа автоматски заклучен и затворен.

Се обидов повторно, ист резултат. Се обидов да го поврзам далечинскиот управувач на дронот, во тој момент мој Галакси S10 е целосно урна и морав да го принудам да го рестартирам.

Се обидов да ја деинсталирам апликацијата DJI Fly и да ја инсталирав повторно од Play Store, но ништо да направам. Јас расчистив податоци и кеш, но нема што да направам.

Апликацијата DJI Fly не работи на Android 10.

Пријавени многу проблеми, ниту еден не е решен

Јас направив интернет пребарување на разни индустрија блогови и форуми и, во моја најголема тага, го најдов тоа апликацијата DJI Fly не работи на Android 10.

Не е проблем Галакси S10, дури и сопственици на Pixel и OnePlus имаат исти проблеми.

Сите паметни телефони ажурирани на Android 10 тие не можат да започнат апликацијата DJI Fly. И говорот се однесува и на апликацијата DJI Go очигледно (во овој случај не за сите паметни телефони, само за некои).

Во пракса, едно лице троши 400 евра (во случај на Мавиќ мини) или дури 1200 евра (во случај на Mavic Pro 2) за ДИИ дрон, тогаш не може да го лета затоа што апликацијата Android сè уште цица и не работи.

Јас сум навистина без зборови.

Се ветувам себеси секој пат да не купам повеќе производи за DJI, но секогаш се враќам на тоа.

Сега сум само iousубопитен да знам за колку долго ќе можам да летам со дронот. Willе мора да почекам за овие некомпетентни луѓе кои сакаат да ја ажурираат својата апликација со тоа што ќе ја направат компатибилен со Android 10, оперативен систем достапен од Google пред 9 месеци за развивачи и објавен за сите пред 3 месеци.

Но, како е можно дека гигант како DJI не може (или нема) да направи пристојна апликација за Android?

Јас се фалам, сега немам повеќе зборови да го навредувам и навредувам DJI.

Ако имате, оставете коментар на крајот на статијата.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!