Апликација за да се потсетиме на зафатен број: НАЈДОБРИОТ за Android

Апликациите се враќаат со зафатен број

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Апликација за автоматско повлекување на зафатениот број: еве ги најдобрите што треба да ги користите на Android. Откријте како автоматски да повикате зафатен број со овие апликации

Апликациите се враќаат со зафатен број

Во денешниот водич ќе одиме да ги видиме заедно најдобрите апликации кои ви овозможуваат автоматски се потсетиме на зафатен број на Android.

Дали некогаш сте морале да повикате телефонски број, но тоа излегува секогаш окупиран?

На пример, ми се случува кога треба да се јавам во канцелариите на матичниот лекар. Секој пат кога е во можност да ја преземе линијата е предизвик.

Оние неколку пати што ми требаат, морам да се вооружам со трпеливост и треба да се обидам да повикам 3, 4, 5 или повеќе пати со надеж дека ќе можам да зборувам со оператор.

Секако, тоа не е најтешко во светот, но ме тера да изгубам многу време и тоа дефинитивно го зголемува моето ниво на стрес.

И, сигурен сум дека и вие, барем еднаш во последните неколку месеци, ви требаат јавете се на број кој секогаш бил зафатен.

Не би било многу попогодно да имате програма што ќе ви овозможи автоматски се потсетиме на зафатен број, до да ја преземе линијата?

Ако одговорот е да, еве 3 програми за Android кои ви овозможуваат да го направите токму тоа!

Willе биде доволно за вас преземете една од овие апликации од Play Store, следете ги брзите поставки при стартување и ќе завршиш. Willе треба само да дадете упатства за апликацијата, таа ќе се погрижи автоматски потсетете се на телефонскиот број за кој сте заинтересирани сè додека тој не ја преземе линијата за вас.

Удобно, многу удобно!

Па што чекаш?

Стартувајте на Play Store, преземете ги овие апликации и изберете го оној што го сакате откако ги тестираше сите. Ова не е неопходна апликација, се согласувам, но кога ќе ви треба тоа ќе ви заштеди многу време!

Јас лично го претпочитам третиот (Auto Redial), но I’mубопитен сум да го знам во коментарите на крајот на статијата која сте ја одбрале да ја користите.

Експерт за автоматско бирање

LINK PLAY STORE

Автоматско повторно бирање повторно

Работи добро, но има малку публицитет според мое мислење.

LINK PLAY STORE

Автоматско повторно бирање

Одлично ако мора бесконечно да повикате број што никогаш не се откажува. Во конкретниот случај, тој ме тресна со ИНПС во трепкање на око. Препорачано! Едвај им давам 5 starsвезди, но оваа апликација ги заслужува сите нив.

LINK PLAY STORE

Заклучоци

Заклучивме со овој водич на најдобри апликации за да се јават со зафатен број на Android.

Како што очекувавме, сите овие апликации ќе можат автоматски бирајте го бројот сè додека не ја пронајдат бесплатната линија, ве ослободија од непријатностите да останете таму за да пробате и обидете се повторно сè додека не добиете одговор.

Па која апликација ја одбравте меѓу предложените? Известете ги во коментарите на крајот на статијата!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!