Апликација за ЛЕР за известување: обидете се сега со Известување

Апликација за ЛЕР за известување: обидете се сега со Известување

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

ЛЕР апликација за известување за Android: тука е NotifyBuddy. Дали сакате ЛЕР за известување на вашиот паметен телефон Android? Преземете ја апликацијата NotifyBuddy, која нуди ЛЕР за известување за сите Android

ЛЕР за известување за Android со NotifyBuddy

Вашиот Android паметен телефон нема ЛЕР за нотификација? Купивте нов телефон Андроид и го дознавте тоа ЛЕР за известување не беше присутно? Исто како мене, не можете да се најдете без ЛЕД за известување на вашиот паметен телефон?

Нема проблем, јас го имам решението за вас!

Само одете на Продавница за Android Play и преземете ја бесплатната апликација Известете Буди да додадеме а „Виртуелна“ сијаличка за известување за кој било паметен телефон со Android.

Преземете го NotifyBuddy сега од Play Store, еве ја врската:

БЕСПЛАТНИ ОД ПРОДАВНИОТ ЧУВАР

Дали ви требаат повеќе информации и детали за NotifyBuddy? Нема проблем, продолжете да ја читате статијата.

ЛЕР за известување за Android со NotifyBuddy: како работи?

По преземањето и инсталирањето на апликацијата Известете Буди, ќе видите дека неговата употреба е навистина едноставна и непосредна.

Сè што треба да направите е:

  • започнете го ИзвестувањеБуди
  • оневозможете ги сите функции поврзани со амбиентот / секогаш вклучен на вашиот паметен телефон
  • овозможување на ИзвестувањеBuddy во позадина
  • прилагодете ги сите параметри поврзани со бојата на ЛЕР-нотификацијата на „виртуелниот“
  • нека апликацијата дејствува самостојно

Готово, кога ќе добиете известување на вашиот паметен телефон, LED-то за виртуелно известување ќе светне врз основа на параметрите што сте ги поставиле.

ЗАБЕЛЕШКА

  • Апликацијата е дизајнирана и креирана за OnePlys 6T. Треба да работи и на други паметни телефони со Android, но јас препорачувам да го користите САМО на уреди со OLED / AMOLED екран
  • Некои корисници пријавуваат а прекумерна потрошувачка на батерии кога ја користат апликацијата NotifyBuddy. Сè уште не сум имал можност да го тестирам како што треба, не можам да ви кажам дали овој проблем е присутен или не
  • Сигурно е дека на Play Store апликацијата во моментов има добиено многу позитивни критики и коментари

Многу корисници имаат инсталирано NotifyBuddy на различни видови паметни телефони: во неколку случаи, пронајдени се грешки, во повеќето случаи сè работеше правилно и корисниците беа многу задоволни.

Штотуку го преземав NotifyBuddy на мојот Galaxy S10e, ќе ве известам наскоро ако имам проблеми или ако сè работи правилно.

Видео

За да заклучиме, еве видео кое покажува апликацијата NotifyBuddy во акција на OnePlus 6T.

Ако преземете NotifyBuddy на вашиот Android, оставете коментар на крајот на статијата за да ги споделите со нас што мислите и како сте.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!