Апсолутно мора да го пробате овој додаток за Kodi: Исто така постои и TVTAP

Апсолутно мора да го пробате овој додаток за Kodi: Исто така постои и TVTAP

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Deceit е ново додаток за Kodi што ќе ви овозможи пристап до многу стриминг канали, IPTV листи, па дури и TVTAP канали кои вклучуваат многу италијански канали, директно од вашиот Kodi

Апсолутно мора да го пробате овој додаток за Kodi: Исто така постои и TVTAP

Го открив случајно и од тогаш не можам да му помогнам, тоа е фантастично додаток за Kodi Deceit што е меѓу повеќето обезбедени досега стримирај многу канали.

Тоа е додаток меѓу најдобрите досега и иако не е успешен и познат, навистина е неверојатен за количина на достапни канали, IPTV листите секогаш ажурирани и функционирани а исто така вклучува и канали на TVTAP Pro да го видите на Kodi.

Се вика Измами и ви овозможува да имате целосен дел од неверојатно испорачаните канали кои доаѓаат директно од TVTAP Pro, тогаш со квалитет одлично, без забавување Дали е тоа сите тие работат.

Едноставно со инсталирање Измами на вашиот Коди ќе имаме пристап до многу канали за стриминг бесплатно, од кои многу Италијанци, да се видат лесно и со неколку кликања.

Во пракса, во неколку едноставни чекори, ќе можете да инсталирате фантастични додатоци што ќе ви овозможат видете ТВТАП канали на Kodi и затоа ќе ви овозможи да гледате сè во стриминг:

 • Италијанска дигитална телевизија
 • Италијанска сателитска телевизија
 • Канали и спортски настани како Фудбал, Формула 1, Мото ГП и многу повеќе

каде што навистина ќе најдете многу италијански канали на Спорт, Филм и ТВ серии. Значи, да не губиме време и да видиме како да го инсталирате што е можно побрзо и полесно.

Како да инсталирате Deceit со TVTAP Pro на Kodi

Како прво, мора да добијте го Kodi за Windows PC, Mac или дури и за мобилни системи како Android или iOs. Можете да го преземете бесплатно од официјалната веб-страница ЛИНК.

Откако ќе се заврши ова, следете ги следниве чекори:

 • Започнете со Kodi
 • Оди до СИСТЕМ и кликнете на Управување со датотеки
 • Двоен клик на Додадете извор
 • Кликнете на , внесете го урл http://onenation.info/Repo/ и кликнете на Направено
 • Преименување на новиот извор на OneNation
 • Вратете се во домот на Kodi и кликнете на СИСТЕМ -> Додаток-> Инсталирајте од поштенска датотека
 • Вратете се дома и кликнете на Додаток -> Прва икона во горниот лев агол -> Инсталирајте од поштенска датотека
 • Кликнете на ОДГОВОР -> nomefile.zip
 • Почекајте известување за потврда за инсталацијата.
 • Сега одиш Инсталирајте од складиштето -> Рекламирање на OneNation -> Додаток на видео -> Измами -> Инсталирај
 • Кликнете на ВИДЕО -> Додаток на видео -> Измами да се отвори додаток.
 • Конечно во делот ВИДЕО исто така мора да го инсталирате додатокот F4MTESTER неопходно за правилно функционирање на Измами

ЗАБЕЛЕШКА

Овие програми и услуги се слободно достапни на Интернет со едноставно пребарување на најпопуларните пребарувачи како Google. Ниту една содржина не е поставена од нас и ние не ги развиваме овие програми и затоа што сме полни со нелегален материјал, ние силно советуваме против употреба. Напис напишан само за информации.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!