Асистент на Google со 4000 акции, но Amazon Alexa е сè уште далеку

Асистент на Google со 4000 акции, но Amazon Alexa е сè уште далеку

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Асистентот на Гугл има над 4000 акции на располагање, но Амазон Алекса и неговите вештини се непобедливи, но патот е вистинскиот. И кој ќе изберете?

Асистент на Google со 4000 акции, но Amazon Alexa е сè уште далеку

Гугл тој работи многу на неговиот гласовен асистент и Асистент достигна бројка од над 4000 акции иако многу од акциите се достапни само во Соединетите држави.

Споредбата со Амазон Алекса како и да е, сè уште не се одржува бидејќи на крајот на годината, Вештини решението на Амазон беше скоро 60.000 додека оние на Гугл околу 4.000 со битка што би ја имал на хартија само еден победник.

Ако сепак победник е на картичката на Amazon Alexa, трендот на последните месеци гледа Асистент на Google да се претпочита двојно повеќе од неговиот директен ривал, со поголем раст. Гугл ги охрабрува програмерите да создадат подобри решенија и интеграции, но Амазон создаде екосистем направен од одлични и ефтини производи кои се на дофат на секого, лесно се конфигурира, интегриран со многу уреди и лесно се склопува.

Иако вештините на „Amazon Alexa“ се силна точка, тие исто така можат да го збунат корисникот со многу слични и блиски активности што прават работи малку поинакви и не се создадени на корисникот, додека решението на „Гугл“, иако помалку разноврсно, навремено реагира на желби и одговори дадени на неговиот гласовен асистент.

‘Llе видиме дали Google може да го надмине овој јаз во иднина или Амазон е подготвен да лета.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!