Безжично полнење на iPhone 11: постои или не?

Безжично полнење на iPhone 11: постои или не?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали има безжично полнење на iPhone 11? Може ли iPhone 11 да се полни безжично? Дали iPhone 11 има безжично полнење? Еве сè што треба да знаете

Безжично полнење на iPhone 11

Вие го купивте паметен телефон iPhone 11 или размислувате ли да го купите? Во секој случај, можам да ви кажам за што станува збор одличен паметен телефон.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Понуди а хардвер најсовремена, перформанси високо ниво, доста дизајн, ажурирања на софтвер загарантирана, убава фотографија, целата реклама цена не многу ниско, но сепак е погодно за видот на производот што го имаме во свои раце.

На кратко, без премногу сврти зборови iPhone 11 нуди навистина неверојатен квалитет, за што многу конкуренти можат само да сонуваат.

Сепак, постои сомнеж дека зафаќа многу сопственици на iPhone 11: има ли безжично полнење? Можно е безжично го надополнувате вашиот паметен телефон?

Ако си ги поставите овие прашања, но не можете да најдете одговор, ќе ја откриете вистината подолу! Без да губиме време непотребно, да одиме директно до точка и да видиме без разлика дали овој паметен телефон поддржува безжично полнење или не.

Дали iPhone 11 има безжично полнење?

ДА, Среќен сум што ќе ви кажам дека iPhone 11 поддржува безжично полнење безжично. Особено, пристигнува безжично полнење на овој паметен телефон до 7,5W. Не е најбрз на пазарот, но сепак работи, тој е многу удобен и исто така ви овозможува да го полните паметниот телефон додека го зачувувате преостанатиот век на траење на батеријата.

Сепак, ова ви овозможува да го полните уредот со помош на едно од многуте странични изгореници и безжични полначи кои се на пазарот.

Заклучоци

Јас би рекол со овој напис натаму iPhone 11 заклучивме, не мислам дека има уште многу да додадеш.

Технички спецификации и карактеристики на iPhone 11

iPhone 11 е наследник на iPhone XR, но додава неколку иновации што остана и смартфонот „Епл“ во 2019 година помалку скапи, додека ако барате нешто повеќе, исто така има iPhone 11 Pro.

iPhone 11 се карактеризира со експлозија на бои, бидејќи е достапен во бела, црна, зелена, жолта, виолетова и (ПРОИЗВОД) РЕД, така што се приближува до практично сите вкусови.

Големата разлика во однос на претходниот модел може да се види од задната страна: сега има добро две камери, сместен на иконски плоштад, каде има и блиц TrueTone и микрофон на околината. Оваа двојна камера е од 12 + 12 мегапиксели: освен главниот сензор, додатокот е а сензор за ултра широк агол со агол на гледање од 120 степени, да се направат уште пошироки и посветли фотографии.

Исто така, го подобрува предна камера TrueDepth, кој нуди режим на портрет со напреден бок-ефект.

Друга новина е јас селфи со бавно движење на 120 фрејмови во секунда, повикан слафија. Вртењето на ваква содржина дури и здраво со раката станува посебно.

Покрај тоа, ако сакате да дадете повеќе простор на селфи само поставете го телефонот хоризонтално и зумирајте назад за да ја зголемите сцената. Да се ​​подобри, исто така е и отпорноста на прскање вода, бидејќи е опремена со најцврсто стакло досега видено на паметен телефон. Тој се спротивставува на вода до 2 метри за 30 минути, неговиот капацитет е двојно зголемен.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!