Безжично полнење на Samsung Galaxy A50: постои или не?

Безжично полнење на Samsung Galaxy A50: постои или не?

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Дали има безжично полнење на Samsung Galaxy A50? Може ли Samsung Galaxy A50 да се полни безжично? Еве сè што треба да знаете

Безжично полнење на Samsung Galaxy A50

Вие го купивте Смартфон Samsung Galaxy A50 или размислувате ли да го купите? Во секој случај, можам да ви кажам за што станува збор одличен паметен телефон.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Понуди а хардвер најсовремена, перформанси високо ниво, доста дизајн, ажурирања на софтвер загарантирана, убава фотографија, целата реклама МНОГУ конкурентна цена, значително пониска од онаа на многу други конкуренти кои нудат многу помалку.

На кратко, без премногу сврти зборови Samsung Galaxy A50 нуди навистина неверојатна вредност за парите.

Сепак, постои сомнеж дека зафаќа многу сопственици на Samsung Galaxy A50: има ли безжично полнење? Можно е безжично го надополнувате вашиот паметен телефон?

Ако си ги поставите овие прашања, но не можете да најдете одговор, ќе ја откриете вистината подолу! Без да губиме време непотребно, да одиме директно до точка и да видиме без разлика дали овој паметен телефон поддржува безжично полнење или не.

Дали Samsung Galaxy A50 има безжично полнење?

I’mал ми е што ти кажав, но нема Samsung безжично полнење на Samsung Galaxy A50.

Ова значи дека не можете да го полните телефонот безжично, нужно ќе мора да се потпрете на кабелот за полнење вклучен во пакетот, што за среќа поддржува брзо полнење.

Отсуство на безжично полнење не изгледа огромен проблем, особено ако се земе предвид одличниот сооднос квалитет / цена што го нуди уредот, но разбирам дека за некои корисници би можело да биде интересно да го наполнат уредот користејќи странични изгореници и безжични полначи.

Заклучоци

Јас би рекол со овој напис натаму Samsung Galaxy A50 заклучивме, не мислам дека има уште многу да додадеш.

Да се ​​надеваме само на идните модели на серијата Галакси А. производителот го спроведува безжично полнење, навистина е многу удобно, но засега го наоѓаме само на горниот дел од палетите телефони што се продаваат 500 евра горе (и не сите од нив, да бидам искрен).

Спецификации и карактеристики на Samsung Galaxy A50

Samsung Galaxy A50 е паметен телефон со оперативен систем Android со среден опсег.

Технологијата за прикажување на паметниот телефон е SuperAMOLED. Има дијагонала од 6,4 инчи и резолуција на FHD + / 1080 x 2340 и според тоа ppi од 403 ppi.

Главната камера има резолуција од 24 мегапиксели, може да снима видео во Full HD – 1920 x 1080 пиксели и е опремено со единечен блиц.

Не пропуштајте го чипот NFC во овој уред, како и GPS и Bluetooth 5.0. Што се однесува до поврзувањето на податоците, имаме поддршка за LTE мрежите и a / b / g / n / ac.

За да го преместиме овој уред, наоѓаме процесор Егзинос 9610 Окта окта со 64-битна поддршка која работи со фреквенција од 2,3 GHz и има процесор за графики за MP3 графики Mali-G72. Имаме тогаш 4 GB на RAM е 128 GB меморија, може да се прошири преку микроSD.

Не-отстранливата батерија на овој уред е 4000 mAh.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!