Бесплатни теми за Android – Каде и како да ги преземете

Бесплатни теми за Android - Каде и како да ги преземете

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Барате бесплатни теми со Android? Еве го одличниот комплетен водич кој објаснува како и каде да преземете бесплатни теми за да го прилагодите Android. Бесплатни теми со Android: каде да ги најдете

Теми за Android

Во денешниот водич, ќе се обидам да одговорам на едно од прашањата што најчесто ги добивам од читателите на YLU. Особено, ќе одиме да видиме како и каде да преземате бесплатни теми за Android.

Како и секогаш, ќе се обидам да објавам еден водич што е можно поедноставен и непосреден, со цел да го направи достапен и за поискусните корисници и за оние кои се почетници со оперативниот систем Android и неговата прилагодување.

Очигледно, тогаш, ова водич за бесплатни теми на андроид секогаш ќе се ажурира, за секогаш да ви ја нудиме најновата ажурирана и целосно функционална процедура за вашиот паметен телефон или таблет Android.

Тоа, рече, да не се изгубиме во веселбата и да видиме како да го прилагодите Android со теми целосно бесплатно.

Бесплатни теми со Android: како да го направите тоа?

Како прво, мора да направиме премиса.

Темите на Android, за разлика од iPhone, можат да се инсталираат лесно, брзо и бесплатно, без потреба да се вкорени, да се затвори или да се отклучи нешто.

„Проблемот“ е тој да инсталирам i теми, кои на Android се всушност наречени Icon Pack, треба да инсталирате Прилагодено лансирање, тоа е, програма што е во состојба да ги “прочита” темите и да ви ги покаже новите икони на вашиот телефон.

Всушност, само неколку телефони со Android ги поддржуваат темите и иконските пакувања стандардно; во повеќето случаи, за да користите прилагодени теми и иконски пакувања на Android, треба да се прибегнете кон фрлачи кои за среќа се достапни бесплатно на Play Store.

Значи, прво, треба да разбереме дали ви треба фрлач или не. Ајде да видиме како.

Дали вашиот телефон поддржува теми?

Првото нешто што треба да се направи за инсталирајте теми и пакетчиња со икони на Android е тоа од проверете дали телефонот поддржува теми од трети страни.

За да го направите ова, држете го прстот притиснат каде било на почетниот екран и, во зависност од моделот на вашиот телефон, побарајте ја предметот “Домашни поставки”.

Оттука треба да се обидете да пронајдете ставка како „Теми“ или „Ико Пак“: ù

 • ако е присутно, не треба да преземате алтернативен фрлач
 • ако не е присутен, мора да се прибегнете кон алтернативен фрлач

Најдобрите бесплатни фрлачи

Ако вашиот телефон не поддржува природно теми и иконски пакувања, мора да продолжиш понатаму Играј продавница е преземете алтернативен и бесплатен фрлач.

Меѓу најдобрите програми достапни на Играј продавница, Ги препорачувам овие:

Изберете една од програмите што споменав погоре и инсталирајте го на вашиот телефон со Android (бесплатно е), а потоа започнете го и следете ги едноставните упатства за да го поставите.

Сега сте подготвени за преземете и инсталирајте теми на Android.

Каде да најдете бесплатни теми со Android?

Сега кога сте подготвени за инсталирајте ги темите на вашиот Android, останува само еден проблем да се реши: каде се темите и иконските пакувања?

Јас исто така ќе ви помогнам во ова!

Како прво, препорачувам да ја прочитате нашата периодично ажурирана статија во која можете да ја најдете секоја недела теми и иконски пакувања за преземање бесплатно или со попуст од продавницата со Android Play:

На овој начин ќе добиете периодични извештаи за најдобрите теми и иконски пакувања за бесплатно преземање директно од Play Store. Понекогаш има навистина примамливи понуди кои ви заштедуваат многу пари!

Ако овој напис не е доволен за вас, на Play Store има целиот дел посветен на темите, иконските пакувања и прилагодувањето. Пронајдете го овде:

Ќе најдете и бесплатни и платени теми. Навистина има нешто за секого!

Во сите случаи, откако ќе ја пронајдете темата што ви се допаѓа, ќе треба:

 • преземете ја темата на Android
 • инсталирај
 • одете во Поставки на фрлачот што сте го инсталирале (или Домот на вашиот телефон ако природно поддржува теми)
 • изберете ја темата што ви се допаѓа и активирајте ја
 • уживајте во новите икони на Android

Едноставно, нели?

Можам да ви гарантирам дека постапката е подолга за читање отколку да се направи. Пробајте го сами и ќе видите колку е лесно сменете ги темите и иконскиот пакет бесплатно на Android.

Теми со Android бесплатно преземање

Како што сигурно сте виделе погоре, темите за Android се поделени на бесплатно и платено.

Оние бесплатно преземете од Play Store со еден клик, како и a плаќање, сепак, за да бидат преземени, тие бараат исплата во реални пари.

Што ако некој сакаше бесплатно да преземете платени теми? Нема шанси да ги преземете сите теми за Android бесплатно, вклучувајќи ги и платените?

Очигледно одговорот е потврден, иако се сомневам дека оваа постапка е легална. Затоа, од овој момент, преземете на ваш сопствен ризик, преземајќи ги сите одговорности на случајот. СОВЕДУВАМ секако да не преземам испукани теми за Android без редовно да ги купувам.

Во секој случај, ќе биде доволно прошетајте на “вистинските” страници за да пронајдете теми со Android за да ја преземете бесплатно, дури и ако тие се платени. Needе ви требаат:

 • одете на местото на ваш интерес преземете испуштени апликации за Android. Ако не знаете која страница да преземате испуштени теми и апликации, прочитајте ја нашата статија> Како да преземете бесплатни апликации за Android во 2019 година
 • побарајте ја темата или иконски пакет што сакате да го преземете
 • преземете ја датотеката АПК на темата (внимавајте на прозорецот за рекламирање што се појавува со секој клик на тие страници ..)
 • рачно инсталирајте ја датотеката АПК користејќи кој било менаџер на датотеки
 • одете до поставките на фрлачот дека сте инсталирале (или од Домот на вашиот телефон ако природно поддржува теми)
 • изберете ја темата по ваш вкус е активирај
 • уживајте во новите икони на Android

И во неколку едноставни чекори можете да ги имате сите теми за Android бесплатно, дури и платени.

Брз и лесен.

Заклучоци

Еве, со овој пост заклучивме.

Благодарение на нашиот совет, можете да преземете на пример:

 • најдобри теми со Android
 • Теми за iPhone за Android
 • Тема на Јувентус за Android
 • нови теми за Android

и многу повеќе.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро.

Забавувајте се со прилагодување на вашиот Android со теми и иконски пакувања за преземање бесплатно.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!