БЕС-ИПТВ: Неверојатни додатоци за Коди бесплатно да гледа сателитска телевизија

https: 25D9% 2584% 25D9% 2585% 25D8% 25B4% 25D8% 25A7% 25D9% 2587% 25D8% 25AF% 25D8% 25A9% 2B% 25D8% 25A3% 25D9% 2581% 25D8% 25B6% 25D9% 2584% 2B% 25D8% 25A7% 25D9% 2584% 25D9% 2582% 25D9% 2586% 25D9% 2588% 25D8% 25A7% 25D8% 25AA% 2B% 25D8% 25A7% 25D9% 2584% 25D8% 25B9% 25D8% 25A7% 25D9% 2584% 25D9% 2585% 25D9% 258A% 25D8% 25A9% 2B% 25D8% 25B9% 25D9% 2584% 25D9% 2589% 2B% 25D8% 25A8% 25D8% 25B1% 25D9% 2586% 25D8% 25A7% 25D9% 2585% 25D8% 25AC% 2BKODI% 2B% 25282% 2529.PNG

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Денес ви го претставуваме BES-IPTV кој е меѓу најдобрите додатоци за гледање филмови, ТВ серии и сите спортски стриминг бесплатно на Kodi. BES IPTV е еден од најдобрите додатоци за Kodi да гледа бесплатно филмови, ТВ серии и спортови

BES-IPTV или BES IPTV е додаток што го направи својот пат за многу кратко време, како што е концентрирана работата на неколку познати додатоци со различните развивачи, кои создадоа единечни додатоци за Kodi кои ви овозможуваат да пристапите до бесконечна сума на ТВ-канали што се проследуваат со неколку кликања.

Всушност, тие се присутни многу канали на сателитска телевизија на италијански јазик и исто така многу канали кои се емитуваат на новата ТВ платформа SKY NOW потполно бесплатно. Значи, откако ќе ги инсталираме овие додатоци на Kodi, ќе можеме да ги видиме бесплатни стриминг сателитски ТВ канали и БЕСПЛАТНО стриминг ТВ СЕГА.

Само треба да видиме како да инсталирате BES IPTV и да пронајдете италијански канали.

Инсталирајте BES-IPTV на Kodi за да гледате спорт, телевизија, ТВ серии, филмови и многу повеќе стриминг бесплатно

 • Започнете со Kodi
 • Продолжи СИСТЕМ и кликнете на Управување со датотеки
 • Продолжи Додадете извор и кликнете на
 • Внесете ја URL-то на reposity http://ipbestv.net16.net/Repo.BES-IPTV/ и кликнете на Направено
 • Преименување на новиот извор како BES-IPTV и кликнете на добро
 • Вратете се на почетната страница и кликнете на СИСТЕМ -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека -> BES-IPTV
 • Кликнете на складиште.BES-IPTV и потоа на датотеката за поштенски датотеки складиште.BES-IPTV-XXzip
 • Почекајте го известувањето за потврда од долниот десен дел и кликнете на Инсталирајте од складиштето
 • Сега кликнете на Складиште BES-IPTV -> Додаток на видео -> BES-IPTV -> Инсталирајте
 • Ако сте ги направиле сите чекори правилно, додатокот BES-IPTV ќе биде достапен на домот на патеката Видео -> Видео додаток -> BES-IPTV
 • Откако ќе кликнете на Бес Иптв, оди горе АЛБАНСКИ ИВО АППИ IPTV да го имате најдоброто од дигиталната и сателитската телевизија од целиот свет на вашиот компјутер Коди
 • Ако сакаш јас Италијански канали Влези МЕ INTERNATIONALУНАРОДНА IPTV -> Голема листа

Или можете директно да ја инсталирате датотеката ZIP со преземање на тоа со кликнување на следниот линк:

За да работи најдобро, BES-IPTV треба да го инсталира додатокот f4mTester и ако не знаете како да го инсталирате овој дополнителен додаток, можете да го прочитате нашиот напис каде што ќе објасниме како лесно да се инсталира f4mTester:

Како да инсталирате f4mtester на Kodi [Guida e download ZIP]

Јас би рекол дека BES-IPTV е едно од најдобрите додатоци за Kodi наоколу гледајте дигитална копнена и сателитска телевизија во живо во живо бесплатно преку Kodi бесплатно и тоа не смее да недостасува на вашиот парк неопходни додатоци за Kodi.

Други написи што мора да се видат на Kodi IPTV, телевизиски стриминг, филмови за стриминг и ТВ серии

Пред да ја напуштите нашата веб-страница, јас препорачувам да ги прочитате овие други статии на телевизија, филмови и ТВ серии на стриминг:

Навистина е сè. Само треба да ви посакам добар вид!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!