Бидејќи ВАВОО е најдобрата вилушка во Коди

Бидејќи ВАВОО е најдобрата вилушка во Коди

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

VAVOO е прекрасна вилушка од Kodi што ќе ви овозможи да започнете да пренесувате многу канали на Windows, MAC и Android бесплатно и со прекрасна интуитивна графика

ВАВОО: Еве ја најдобрата алтернатива за Коди досега

Коди и центар за медиуми најдобро досега, но во последните периоди доживува бескрајна криза, како за бројните додатоци на пиратски, за ажурирања и функции кои се малку, за да пристигнуваат постојано, и заедницата работи напорно за да понуди валидни алтернативи.

Тука најдовме на мрежата и пробавме еден за неколку недели убава вилушка на Kodi. Вилушката е во основа верзија базирана на истата програма Kodi, но целосно ревидирана во графики и функции, срцето е исто, но телото и додатоците се сосема различни.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Kodi на Android: Еве ги најдобрите алтернативи и Forks

ПРОЧИТАЈТЕ ДА: Најдобрите алтернативи за Kodi на Android

Се вика ВАВОО и тоа е едно вилушка на Коди што е исто така достапно за Андроид освен од Виндоус, Linux е МЕК и е меѓу најдобрите вилушки и алтернативи во Kodi кој е дизајниран да понуди еден графика волшебна и интуитивна, интегрирајте серија на функции многу корисно за оние кои сакаат добар центар за медиуми, како и да гледаат програми за стриминг.

Најдобра алтернатива во Kodi: Vavoo

Ваву е вилушка од Коди развиена од германска софтверска куќа, која ја револуционизира графиката на Kodi и вметнува во LИВО ТВ дел исто така многу Италијански канали, исто така за плаќање, но потполно бесплатно.

Ваву е компатибилен со Windows, macOS и Android.

Ваву на прв поглед има а графика добро згрижени со анимации, ефекти, организација на менито подобро од Коди. Ваву тоа е центар за медиуми кој беше инспириран од Коди, но кој се разликува во многу погледи.

За разлика од Коди, Ваву веќе интегрирани многу основни функции како LИВО ТВ дел што интегрира бесконечен список на ТВ канали од целиот свет вклучувајќи ги и оние Италијански.

Како да го користите Vavoo

 • Преземете, инсталирајте и стартувајте ВАВОО (Врска за преземање со кликнување ОВДЕ).
 • На првиот почеток кликнете на vavoo.tv.
 • Конечно, мора да ја внесете точната веб-страница со добивање на адресата вавуо.то.
 • Кликнете на добро да ја потврди промената.
 • Преземањето на пакетот ќе започне автоматски од приближно 40 MB.
 • Откако ќе заврши преземањето, едноставно навигирајте во делот LИВО ТВ.
 • Сега од левата колона избраната ставка Италија.
 • Автоматски ќе дојде списокот со канали е вчитан и за да започнете, треба да кликнете на името.

Таму списокот на канали ќе се ажурира автоматски а квалитетот е во просек висок и каналите во списокот се гледаат без проблеми со забавување или нешто друго, дури и ако во истакнати настани може да забележите спорадични проблеми со забавување.

Преземете го Vavoo

Ваву достапно е бесплатно за Windows, macOS и Android но планирам да воведам други платформи во иднина, но тоа е бесплатно само за а почетен пробен период, тогаш ќе мора да платите месечна претплата да продолжат да уживаат во бесплатната содржина, со месечна исплата од 3,99 евра.

Преземете го Vavoo

Како да го добиете Vavoo Premium бесплатно

Ваву достапен е со месечна програма за обнова и цени од 3,99 евра, но има и една изменета верзија, што ви овозможува да користете го Vavoo бесплатно без да плати

Се вика Вавоу МО, исто така наречен VMOD и е независна апликација секогаш достапна за Андроид, Виндоус е МЕК.

VMOD може да се користи на два начина, преку модифицирана апликација или преку линк што треба да се вметне во оригиналниот Vavoo. Ајде да видиме како.

Метод 1: Vavoo Premium бесплатно со изменета апликација

 1. Одете на веб-страницата на VMOD, кликнете на преземањето и потоа изберете помеѓу Android или Windows (во моментот оној за Windows е отстранет).
 2. Преземете ја и инсталирајте ја верзијата и првиот пристап ако побара истата лозинка мора да влезете TCoreXxx.
 3. Потоа во кутијата URL-то вметнете v-mod.net и потврдете со ОК.
 4. Чекајте датотеките да ја преземат и да ја рестартираат апликацијата.
 5. Haveе имате инсталирано и конфигурирано VMOD да го користите Vavoo бесплатно.

Каналите можат да се најдат во LИВО ТВ -> ИТАЛИЕН.

Метод 2: Бесплатни Vavoo Premium со линк

 1. Преземете и инсталирајте VAVOO со кликнување овде.
 2. При отворање во полето за URL вметнете ја врската dis.bplaced.net/v
  • Ако, од друга страна, веќе го имате инсталирано Vavoo, мора да отидете на поставките (Тркало на горниот лев агол), па пакувајте и внесете ја URL-то.
 3. Чекајте датотеките да ја преземат и да ја рестартираат апликацијата.
 4. Haveе имате инсталирано и конфигурирано VMOD да го користите Vavoo бесплатно.

Каналите можат да се најдат во fernsehen IPTV -> fernsehen IPTV -> ITALIEN. Понатаму, со навигација во менијата ќе го најдете и делот Спорт со многу канали.

Следејќи го методот 2, во делот fernsehen IPTV движејќи се по списокот на канали, на дното исто така ќе го најдете делот АПП на ТАП ТВ кој ги вклучува сите врски на TVTAP. Ако не работи, обидете се повторно по неколку часа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!