Блокирај рекламирање игри со Android: водич што работи

Блокирајте рекламирање игри со Android

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Блокирајте рекламирање со игри со Android: тука е ажуриран и функционален водич кој ви овозможува да блокирате, отстранувате и скриете рекламирање игри со Android

Отстранете ги рекламирањето игри со Android

Во денешниот водич ќе го видиме најлесниот и најбрзиот начин блокирајте рекламирање засекогаш во сите игри со Android.

На продавницата со Android Play има многу игри: некои се плаќаат, други се бесплатни, но со набавки во апликација и други се достапни тотално бесплатно, но во нив има набавки во апликација.

Бесплатни игри со Android на Play Store

Од одредена гледна точка Нормално и правилно е дека бесплатните игри со Android имаат внатре реклами и транспаренти: Точно е дека програмерите, кои инвестирале време и ресурси за тие игри, се наградени.

Покрај тоа, дали би работеле бесплатно?

It’sално е тоа Понекогаш се случува програмерите да ја „злоупотребуваат“ можноста за поставување реклами и транспаренти во рамките на нивните игри: во некои случаи титулите се претвораат во банери и рекламни колектори и само минимално им овозможуваат на корисниците да играат и да се забавуваат.

Во случаи како овие искуството за игри станува навистина фрустрирачко, толку многу што корисниците почнуваат да си заминуваат негативни критики на Play Store како за секој клик во рамките на играта се отвора реклама или банер, елементи кои на долг рок стануваат навистина досадни и тешки за прифаќање и варење.

Рекламирање на игри со Android: понекогаш е премногу

Проблемот е во тоа бесплатни игри за Android со реклами и транспаренти во нив сега се повеќе и повеќе. Практично, сите најчесто преземени од Play Store се достапни бесплатно, но тие покажуваат импресивна сума на транспаренти, реклами и видео-реклами помеѓу едно ниво и на друго, што ги прави корисниците да диво.

Блокирај, скриј, отстрани ги рекламирањето игри со Android

Ако сте исто така меѓу оние корисници кои се уморни г.издржам транспаренти, реклами и рекламни видеа во игри со Android, денес го имам вистинското решение за вас.

Со преземање на многу едноставна апликација (не од Play Store), всушност можете збогум засекогаш на сите транспаренти и реклами што се појавуваат во игри со Android.

Ја тестирав оваа програма со сите најпопуларни и најпопуларни игри со Android на Play Store и во сите случаи рекламирањето беше блокирано, отстрането и скриено на совршен начин.

Па ајде да не губиме повеќе време и да одиме во водичот каде што ќе објаснам како отстранете, скријте и блокирајте реклами од игри со Android засекогаш!

Чекорите што треба да се следат се неколку и едноставни:

  • преземете ОВОЈ АПП повик DNS66 на твоето Андроид паметен телефон или таблет (директно од телефон за погодност)
  • рачно инсталирајте ја апликацијата (ако не знаете како да го сторите тоа, следете го ова упатство: Инсталирајте Андроид АПК: тука е целосниот водич)
  • стартувајте ја апликацијата штотуку инсталиран (т.е. DNS66)
  • кликнете на последното јазиче (ДНС) и ставете ги крлежите како на сликата

  • назад кон јазичето СТАРТИ
  • кликнете на зеленото копче на дното на страницата (СТАРТ)

DNS66

Направено!

Сега обидете се да отворите која било игра за Android и како магија огласот ќе го снема.

Нема транспаренти, без видеа и ништо: можете да ги играте сите омилени игри со Android бесплатно и без рекламирање.

И кога сакате да престанете да ја користите оваа програма што блокира рекламирање на Android, едноставно кликнете на копчето STOP за да ја паузирате.

Сите многу едноставни, брзи и пред сè ефикасни.

Блокирајте рекламирање игри со Android без корен

Пробав многу програми што ви овозможуваат да блокирате игри со Android, но ова е единствената што работи и пред сè не бара корен.

Сите други што ги пробав не успеав и на крајот рекламирањето сè уште беше прикажано на игрите. Ова функционира совршено и јас воопшто не би го менувал.

Заклучоци

Со овој водич за игри со Android заклучивме.

Преземете го DNS66 и уживајте во играњето без реклами.

За какво било сомневање или прашање, оставете коментар на крајот на статијата и ние ќе ви одговориме што е можно поскоро!

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!