Богови датум на издавање & засилувач; Чудовишта, билтени, новости и гласини

Tanggal Rilis Gods & Monster, Cuplikan, Berita dan Rumor

Богови и чудовишта е нова Ubisoft IP од критички ценетиот креатор на Assassin’s Creed Odyssey RPG. Играта е опишана како „авантура со книга со приказни“ и се чини дека одзема неколку знаци од Одисеја во однос на аранжманот додека уметничкиот стил на сликарот предизвикува сеќавања на играњето „Легендата на Зелда: здив на дивината“.

Еве, ќе разговараме за сè што треба да знаете за претстојните игри, вклучувајќи датуми на издавање, игра, одлики и некои интересни гласини. Бидете сигурни да проверите дали ќе ја ажурираме оваа приказна откако ќе има нова објава од Ubisoft.

Кога ослободуваат богови и чудовишта?

Првично закажано за објавување во февруари 2020 година, Gods & Monsters е една од многуте игри на Ubisoft што ќе биде одложена до следната финансиска година (Април 2020 година – март 2021 година) А објавување од извршниот директор на Ubisoft, Ив Гилмото, потврди дека оваа игра ќе биде лансирана на тековните и последователните конзоли и компјутери.

Gods & Monsters беше откриена за време на изложбата во Ubisoft E3 2019 каде беше прикажан краток кино трејлер. Во моментов го произведуваат Ubisoft Quebec, тимот кој стои зад Assassin’s Creed Odyssey во 2018 година и Assassin’s Creed Syndicate 2015. Gods & Monsters се моментално достапни за претходна нарачка.

За што е приказната?

Gods & Monsters претставува прекрасна поставка за фантазија наречена остров на блажената, отворено опкружување засновано на грчката митологија. Играта има естетски привлечен стил на сликар што го отсликува предложениот нарација „книга за авантуристички приказни“. Во кинографскиот трејлер, го кажуваме следново: „Кога на хероите им е потребна помош, тие се обраќаат кон боговите. Кога на боговите им е потребна помош, тие се свртуваат кон вас“.

Навигацијата до страницата на продавниците Ubisoft открива повеќе детали за приказната на играта. Играте како одамна заборавен херој, задача да ги спаси грчките богови по катастрофалниот пораз во рацете на Тајфон, огромен гигант со опашка слична на змија и едно од најсмртоносните суштества на грчката митологија.

Приказната за боговите и чудовиштата за

Меѓутоа, пред да го победите ова огромно животно, мора да поразитете армија чудовишта, вклучувајќи Горгон, Хидрас, Киклоп, Харпи и многу други, кои владееле на Островот. Да ви помогнеме се самите богови на Олимп, кои ви даваат сила и поддршка во битка.

Во моментов е непознато кој или колку од 12-те грчки богови ќе бидат вклучени во играта, но очекуваме да се појават познати личности како Зевс, Атена, Арес, Хера и Хадес. Како ќе се прикажат нивните предности во играта сè уште не се гледа; можеби играчот ќе може да пука навртки како Зевс или да ја идентификува слабата точка на непријателот откако ќе добие подарок за знаење од Атина.

Што сака игра?

Игра богови и чудовишта

Иако не сме виделе многу богови и чудовишта во однос на игра, има неколку важни детали што треба да се дискутираат. Знаеме дека ќе играте како херој што може да се прилагоди на уникатните способности засновани на силата на боговите на Олимп. Покрај тоа, оваа способност ќе им служи на целите повеќе отколку само да се борите, овозможувајќи ви да ги комбинирате за решавање на загатки и да се движите низ занданите.

Со амбиент на отворен свет и презентација инспирирана од Breath of the Wild, се надеваме дека богови и чудовишта ќе бидат базирана на истражување. Без разлика дали станува збор за кула која не може да се отвори или да ги наградува играчите за истражување на секој ќош и пукнатина со оружје и оклоп, нашата единствена надеж е дека не паѓа плен на формат „собирач-астрон“ што ги мачи повеќето игри на Assassin’s Creed, Неуредна возење мапа на копно со список со алишта што треба да се најдат.

Бог и чудовишни вести

Дури и ако испадне дека тоа е случај во Gods & Monsters, играта сепак може да биде забавна ако може да обезбеди задоволувачка битка како Одисеја. Ова многу ќе зависи од толкувањето на Убисофт Квебек за суперсилата на Олимп.

Во минатото, видовме игри како God of War користат мешавина на способности и додатоци засновани на опрема што им овозможуваат на играчите да комбинираат сили за уништувачки ефекти. Ако тимот од Одисеја може да најде задоволителен круг на игри што може да се примени за борба, истражување и решавање на загатки, тие ќе бидат подготвени да направат одлична игра.

Последниот збор за богови и чудовишта

Трејлер на Бога и чудовиште

Новата IP адреса е секогаш голем ризик и вонреден напор за развивачите / издавачите, дури и оној со исто толку препознавање на брендот како Ubisoft. Сепак, со креаторите на Одисеја во водство, можеме да очекуваме многу авантуристички отворени светски авантури кои ги истражуваат ликовите и грчките мит приказни на нови начини.

Во најмала рака, пејзажот за игри BOTW ќе биде извор за висококвалитетни, зачудувачки позадини на десктопот. Засега, ќе ве одржуваме ажурирани со најновите вести за Gods & Monsters, како се приближува датумот на објавување во февруари 2020 година.

Gods & Monsters ги објавија датумите, трејлерите, вестите и гласините за прв пат се појавија на GamingScan.