Божиќен натпревар Esselunga: 300,000 награди, 1.500 iPhone, 100 автомобили | КАКО РАБОТИ

Божиќен натпревар Esselunga

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве го натпреварот Еселунга Божиќ 2019: 300.000 награди и 100 MINI автомобили подготвени за грабнувања! Сè што треба да знаете за натпреварот Esselunga Christmas 2019

Натпревар Еселунга Натал 2019 година

Доаѓаат големи вести Еселунга за Божиќ 2019 година.

Всушност, компанијата штотуку го официјализираше своето ново и „класично“ божиќно натпреварување, што одвојува повеќе од 300.000 награди, сета апсолутна вредност. И со последната ждрепка се во прашање дури 100 мини еден 5 автомобили Бејкер Стрит Едиција автомобили (17.600 евра со автомобил!) Сите да се победи.

Но, да не губиме време, да видиме како работи, што нуди и како да се обидеме да победиме со ова ново натпреварување Еселунга.

Како да учествувате во натпреварот за Божиќ во Еселунга?

Како прво, тоа го наведувам за да учествувате потребна ви е картичката Fidaty. Ако го немате, можете да го поправите бесплатно на точката за информации за Еселунга.

Штом се стори ова, обидете се да победите, шопингот ќе биде неопходен меѓу 12 и 31 декември 2019 година: на секои 30 евра набавки или 50 поени од јагода (во една потврда) ќе добиете разгледница со карти и Мини код на приемот (чувајте ги сметките, не фрлајте ги!)

Разгледницата има 6 квадрати за гребење: ако се појават 3 идентични логоа имате право на соодветна награда.

Што може да се победи?

Наградите се многу и сите многу интересни.

Најпрво има 500 тениски нараквици Салвини во бело злато и дијаманти, што може да биде прекрасен подарок за Божиќ.

Многу интересно, можеби дури и повеќе, 1.500 Apple iPhone 11 (чија пазарна вредност е сè уште околу 750 евра).

Исто така интересно 100.800 шишиња Ферари максимум, да ги тостирате празниците, е i 200.160 Тривијално извршување издание Еселунга да се забавуваме во друштво помеѓу едниот и друг.

Но, најдобриот дел доаѓа по празниците.

14 јануари 2020 година ќе бидат извлечени 100-те добитни кодови на Mini One со 5 врати Baker Street Edition: во тој момент ќе биде потребно да се повикаме на кодовите отпечатени на сметките за време на иницијативата, затоа Сè уште ве советувам да ги чувате внимателно до тој датум.

Накратко, ова се наградите што треба да се добијат:

  • 200,000 Тривијални потрага игри Едиција Еселунга
  • 100.080 шишиња Ферари максимум
  • 1.500 паметни телефони iPhone 11
  • 500 належни нараквици Салвини во бело злато и дијаманти

Што ако ја изгубам сметката?

Нема проблем за безгрижниот: ако го изгубите „купонот“, сепак можете да учествувате во ждрепката затоа што кодовите се поврзани со картичката за лојалност на Еселунга.

Во овој случај, сепак, неопходно е личните податоци на картичката да бидат точни, само на овој начин – наведете од ланецот на супермаркети – во случај на победа ќе можете да го соберете автомобилот.

Заклучоци

Јас би рекол дека за овој нов натпревар Esselunga Christmas 2019 сето тоа.

Сè што останува е да трчате со шопинг и да ги преминете прстите! Среќно на сите оние кои ќе се обидат да учествуваат и да победат.

Конечно, ве советувам да прочитајте на новиот флаер Еселунга со цел да се открие најдобри зделки за купување, исто така, за да може да се соберат поголема количина на поени: Нов флаер Esselunga Flyer до 31 декември 2019 година

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!