Вака изгледаат налепниците Memoji на WhatsApp за iPhone

Ini adalah bagaimana stiker Memoji terlihat di WhatsApp untuk iPhone

WhatsApp и iPhone секогаш имаат посебна врска, како и приказната за камерата на Инстаграм добро се развива со уредите на Apple. Откако ќе го интегрирате отклучувањето преку Face ID на најновите мобилни телефони, целосно ексклузивната опција сега ќе пристигне на следната верзија на WhatsApp за iPhone. Ова е налепница во стилот Memoji што Apple може да ја прилагоди, што користи камера за мобилен телефон за да даде израз.

Зачленете се за да добиете најнови технолошки новости во вашето поштенско сандаче. Willе ви испратиме по една е-пошта на ден со резиме на наслови, трикови, споредби, прегледи објавени на нашата веб-страница.

Услуги понудени од Mailchimp

Лицето одговорно за потврдување на оваа гласина е веб-страницата WABetaInfo, која успеа да ги тестира најновите достапни бета-апликации, каде што е активирана оваа функција.

Како работат новите налепници Memoji на WhatsApp?

Memojis од Apple Тие не се прва генерација на анимирани лица, сега тие се многу пореални со користење на лична карта на iPhone, но се чини дека овој Memoji нема да биде интегриран во WhatsApp. За сè што покажува уловот, ова изгледа ново специјални налепници со нашите изрази на лицето, тие ќе бидат квалификувани за WhatsApp.

Интерфејсот, сепак, ќе биде многу сличен на она што можеме да го најдеме сега во делот за налепници и овој нов прилагодлив Memoji може да ја користи камерата TrueDepth што носи iPhone на предната страна за да ја добие Изразот одговара на нашето лице.

Ова е телефон кој е компатибилен со налепниците на Memoji

Оваа нова налепница WhatsApp ќе биде ексклузивна, барем привремено, за iPhone и iPad (ако се потврди пристигнувањето на WhatsApp за овој таблет). Само iPhone со функции за лична идентификација можат да ги користат, како што се iPhone X, iPhone XS, iPhone XS Max и iPhone XR. Оваа функција исто така ќе биде достапна за новиот iPhone кој ќе биде претставен годинава, кој ќе пристигне на 10 септември и ќе може стабилно да ја прикаже оваа функција.

Ова не е единствената промена што WhatsApp ја направи во најновата бета верзија за уредите на Apple. Една од суптилните промени што тој ги направи е додавање на текст WhatsApp од Фејсбук во менито за апликации, да појасни дека WhatsApp е корпоративна апликација и се обидува да го подобри имиџот на Facebook следејќи ги сите проблеми што ги имаат социјалните мрежи.

Други вести за … iPhone, WhatsApp