Васко Роси не заработува милиони евра. Нова измама за брза биткоин

 Васко Роси не заработува милиони евра.  Нова измама за брза биткоин

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Инвестиции од неколку евра и многу пари. Дали некој од вас не сака ваква ситуација? Сите што верувам, но секако дека има измами кои одат, само што ќе ви трошат време и пари. Еве го случајот со Биткоин Раш, Васко Роси и бројни познати луѓе

Васко Роси не заработува милиони евра. Нова измама за брза биткоин

Еве уште еден измама тече на Интернет како претходник за краде пари во профузија кај луѓето кои имаат потешкотии и оние кои бараат лесни пари.

Тоа е случајот на Биткоин Раш и бројни познати луѓе израснати како Васко Роси, Барбара Д’Урсо и многу други кои би инвестираше во Биткоин е заработи милиони евра за кратко време, зголемувајќи го нивниот капитал за илјадници евра на ден.

Непотребно е да се каже, тоа е уште едно друго убава и добра измама, исто така, покажува многу банкарски трансакции на милионер на приватни сметки на Васко Росифалење вртоглави приходи за неколку месеци.

Според измамата (извинете ако премногу пати го повторувам овој термин, но има луѓе кои сè уште не сфатиле дека се исмејувал), со инвестирање во Bitcoin Rushвозбудливи придобивки може да се направат е Васко Роси во живо на Попладневните часови во петок со Барбара Д’Урсо, во своето интервју (очигледно лажно и никогаш не емитувано), ги покажува неговите тековни сметки, станувајќи милионер за 3-4 месеци.

Ништо од ова не се случило и тоа е само нов метод за рекламирање платформа за тргување да допрете пари на несреќните корисници кои се регистрираат и пренесуваат пари на своите сметки.

Всушност, со пристапување кон новата платформа за тргување (Јас не пишувам име и ниту еден линк вметнат конкретно) тоа е тоа, тоа е тоа плати сума од 225 евра да влезете и да започнете да заработувате лесни пари, инвестирање во бројни криптовалути вклучувајќи ги и Риппл, Етереум, Монеро и Зкаш кои според овие измамници би гарантирале се враќа еднаква на 10,000% од капиталот.

Луди бројки, кои би биле можни преку алгоритмите на вештачката интелигенција на платформата и зад оваа платформа и Биткоин Раш ќе има имиња како Ричард Бренсон, Елон Муск и Бил Гејтс (очигледно сите лажни и без потврда на кое било место, дали ви требаат други потврди дека станува збор за измама?).

Се разбира, непотребно да се каже, секој што ве ветува лесни пари во 99,9% од случаите ве изневерува. Затоа, чувајте ги очите отворени и не кликнувајте никаде, а пред сè не давајте пари на никого.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!