Вести за Galaxy S8 и Galaxy S8 + (Plus): сè што треба да знаете

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Еве ние: за неколку часа Галакси С8 официјално ќе биде претставено од Samsung. До сега знаеме практично сè за овој паметен телефон, од листот со податоци до цената.

Единствената работа за која сè уште не знаевме ексклузивните карактеристики воведени од Samsung на новиот врв на опсегот. Овие карактеристики, сепак, се откриени оттогаш Упатство за користење, излегоа на Интернет пред неколку часа пред презентацијата на новите Смартфон Galaxy S8.

Како што знаеме, всушност, Galaxy S8 ќе биде два: „нормалниот“ и оној „плус“. Тие ќе бидат идентични, но „Плус“ ќе има екран со поголема дијагонала и поголема батерија.

Технички лист со податоци и карактеристики Галакси S8 и Галакси С8 +

Еве ги листовите со податоци на Galaxy S8 и Galaxy S8 +:

ОВДЕ, наместо тоа, пронајдете го ОФИЦИЈАЛЕН технички лист полн со сите карактеристики, со функциите што ви стојат на располагање, достапните бои, инсталираните апликации и многу повеќе.

Цена во Италија Галакси С8 и Галакси С8 +

Што се однесува до јас цени, наместо тоа, еве колку ќе чинат Galaxy S8 и Galaxy S8 + во Италија:

 • Samsung Galaxy S8 (SM-G950FZSAITV) Сребро – 829,00 €
 • Samsung Galaxy S8 (SM-G950FZKAITV) Црно – 829,00 €
 • Samsung Galaxy S8 (SM-G950FZVAITV) Виолетова – 829,00 €
 • Samsung Galaxy S8 Plus (SM-G955FZSAITV) Сребро – 929,00 €
 • Samsung Galaxy S8 Plus (SM-G955FZKAITV) Црно – 929,00 €
 • Samsung Galaxy S8 Plus (SM-G955FZVAITV) Виолетова – 929,00 €

Високи, многу високи цени, нели?

Освојување на Galaxy S8 и Galaxy S8 + во Италија

Кога излегува Galaxy S8 во Италија? Кога можете да купите Galaxy S8 во Италија?

Смартфонот ќе биде достапен од 21 април и во моделот Galaxy S8 и во моделот Galaxy S8 +.

Тоа, рече, ајде да ги видиме заедно единствените работи што сè уште не знаевме за Galaxy S8, тоа е ексклузивните карактеристики на софтверот што ги воведе корејската компанија.

Вести за софтверот Galaxy S8 и Galaxy S8 +

Ајде да разговараме сега за главните новости за софтверот што ќе ги имаме на располагање на Galaxy S8 и Galaxy S8 +.

БЕСПЛАТНО ОБЈАВУВАЕ

 • Секогаш На екранот – Како и секогаш, екранот ќе го имаме секогаш на (делумно) за да покажеме некои информации за мувата како часовник, известувања, состаноци …
 • Мулти прозорец – Веќе видена функција која ви овозможува да користите 2 апликации истовремено на екранот. Сега ќе биде уште поудобно бидејќи екранот има сооднос 18: 9 и повеќе издолжена форма отколку во минатото
 • Екран на работ – Ова веќе го видовме: на страните на екранот имаме панели на Еџ кои ви овозможуваат пристап до брзи функции на системот, како што се апликации, контакти, споделување и многу повеќе.

ИНТЕЛИГЕНТЕН ИВОТ

 • Здраво Биксби – Постои гласовен асистент Bixby, еден вид алтернатива на Siri, која нуди информации за времето, состаноците, известувањата, алармите, локацијата и така натаму. Асистентот ја анализира употребата што ја користите на паметниот телефон и ви дава корисни информации во реално време за да го поедноставите вашиот живот и рутина. Дали ќе работи?
 • Bixby Vision (пребарување на слики) – Асистентот Bixby ви овозможува да скенирате предмети или места со камерата на вашиот паметен телефон и да пребарувате поврзани информации директно преку Интернет или во околните места. Исто така ви овозможува да обликувате текст за да го преведете во реално време
 • Потсетник – Корисна функција за закажување состаноци, заложби и обврски врз основа на вашата GPS позиција. Потсетниците може да се постават и за видеа, слики или веб-страници, кои можат да бидат „зачувани“ и подоцна да се гледаат
 • Bixby (интелигентен гласовен асистент) – Како и Сири, Биксби одговара на нашите прашања. Ви овозможува да започнете разговори, да побарате информации и да добиете точни и релевантни одговори. Да се ​​тестира и разбере италијанската поддршка.

БЕЗБЕДНОСТ

 • Признавање на ирис – Постои сензор за препознавање на ирисот, единствен во светот, кој ви овозможува да ги заштитите паметните телефони, содржината, апликациите и програмите во внатрешноста на паметниот телефон
 • Препознавање на отпечатоци – Исто така, постои и сензор за отпечатоци, што може да биде поврзан со Samsung Pay за да плати за набавки со паметниот телефон. Тој нуди исти функции за заштита како апликации, документи, содржина и програми на скенерот за ирис
 • Препознавање лице – Исто така, постои и препознавање на лицето, што ви овозможува да го заклучите / отклучите паметниот телефон и содржината во него
 • Безбедна папка – Ви овозможува да ги заштитите апликациите и папките, но и фотографиите, белешките и многу повеќе. Содржината вклучена во оваа папка не е достапна и видлива за никого, туку само за сопственикот на паметниот телефон. Невидливо е безбедно во кое ќе ги приложите сите информации што ги сакате, да ги чувате безбедни и подалеку од yingубопитните очи
 • Samsung Pass – Ви овозможува да ги зачувувате и чувате вашите податоци за пристап до веб-страниците на безбедно место за да не мора да ги внесувате секој пат. Кога ќе побарате, едноставно потврдете и потврдете го идентитетот со скенер за ирис или препознавање на лицето за автоматско внесување на овие податоци за пристап.

СОБА

 • Задната камера е уште помоќна и прецизна. Предната камера исто така се подобрува, благодарение на Auto Focus Smart што ви овозможува да направите совршени селфи во која било состојба. Постојат многу филтри и режими на сликање подготвени да направат совршени фотографии.

ЦРНИЦИ

 • Samsung Pay – Систем за користење на паметниот телефон како начин на плаќање (со поврзани кредитни картички)
 • Samsung DeX – Samsung DeX ви овозможува да го претворите вашиот паметен телефон во компјутер. Само користете ја посветената надворешна база (да се купи одделно) за да го трансформирате интерфејсот Galaxy S8 во еден вид десктоп компјутер, на кој можете да ги поврзете глувчето, тастатурата и другите додатоци. Очигледно, исто така, треба да се потпрете на надворешен монитор: целиот интерфејс се трансформира за да го искористите поголемиот дел од достапниот простор
 • Samsung Connect – Ви овозможува лесно поврзување и евентуално контролирање на околните уреди (ТВ, Bluetooth слушалки …)
 • Облак Samsung – Услуга за складирање на облак Samsung за безбедно чување фотографии, видеа, апликации и повеќе преку Интернет
 • Bluetooth двоен аудио – Ви овозможува да испраќате Bluetooth звук на два уреди заедно, како што се слушалки и звучници. Многу корисна Обемот на секој поединечен уред може да се управува самостојно
 • Надворешна мемориска картичка (microSD картичка) – Очигледно, нема недостаток на поддршка за MicroSD
 • Водоотпорен – Постои и IP68 отпорност на вода и прашина

Еве, ова беа главните софтверски иновации на Galaxy S8.

Најценети се секако гласовен асистент (се надевам дека ќе работи во Италија), скенирање на лице и ирис, отпорност на вода и прашина и секако огромниот дисплеј што сепак му овозможува на паметниот телефон да има мали димензии.

И мајмунот оди нагоре … Сега би рекол дека тоа е навистина сè: врвот на паметниот телефон со опсег Samsung нема повеќе тајни.

Кој меѓу вас ќе го купи? Дали ќе го купите веднаш на првиот ден или ќе почекате за пад на цената? Известете ги во коментарите!

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!