Виво го воведува паметниот телефон V17 Pro со двојна камера што може да се повлече

MobiDevices

Кинеската компанија Виво воведува нов паметен телефон V17 Pro. Карактеристична карактеристика на овој гаџет е селфи-камерата што може да се истегне со два модула и LED блиц.

Основен хардвер

Перформансите на овој гаџет ги обезбедува Snapdragon 675 8-јадниот процесор заедно со Adreno 612 GPU и 8 GB RAM меморија. Износот на внатрешна меморија е 128 GB. Капацитетот на батеријата достигнува 4100 mAh. Поддржува брзо полнење од 18W.

Камера

Задната камера има главна камера со четири модули: главниот модул од 48 мегапиксели (f / 1.78), модул со широк агол од 8 мегапиксели (f / 2.2) со агол на гледање од 120 °, 13 мегапикселен телефото-модул (f / 2) со 2- повеќе оптички зум и сензор за одредување на длабочината на сцената на 2 мегапиксели (f / 2.4).

Виво V17 про

Модулот кој може да се повлече има двојна камера, која вклучува главен сензор 32MP (f / 2.0) и 8MP (f / 2.4) сензор со широк агол со агол на гледање од 105 °. Исто така, во модулот кој може да се повлече, е вклучен LED блиц за да се создаде дополнително светло за полнење и звучникот.

Екран

Vivo V17 Pro прикажува 6,44 инчен супер AMOLED екран со целосна резолуција на HD + и сооднос на аспект од 20: 9. Скенерот за отпечатоци е интегриран во екранот.

Виво V17 про

Другите

Забележете дека поддршката за 4G VoLTE, Wi-Fi 802.11ac (2,4 GHz + 5 GHz), Bluetooth 5.0, GPS, GLONASS, NFC, USB-C присуство и 3,5 милиметарски аудио приклучок. Димензии на гаџетот: 159 × 74,7 × 9,8 мм, тежина – 201,8 грама. Користениот софтвер е Android 9.0 со Funtouch OS 9.1 школка.

Достапност, палета на бои, цена

За продажба Vivo V17 Pro ќе се појави во Индија почнувајќи од 27 септември во другите региони. Овој гаџет доаѓа во две бои: Кристал Црн и Кристал Небо. Цената на нови стоки е 29.990 рупии (422 $).