Видео од премиерот Амазон на Chromecast и YouTube на Fire TV

Видео од премиерот Амазон на Chromecast и YouTube на Fire TV

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Видео од Амазон премиер на Chromecast и YouTube на Fire TV: сето тоа е вистина! Наскоро ќе можеме да го видиме Видео Амазон Прајм Видео на Chromecast и YouTube на Fire TV

Доаѓаат големи вести за сите корисници во сопственост на Chromecast и Fire TV.

Гугл и Амазон, всушност, направија мир и конечно можеме видете Amazon Prime Video на Chromecast и YouTube на Fire TV без да лудите со алтернативни магики и методи.

Конечно, по години на залудна борба, Гугл е Амазон се конвергираат со нивните соодветни видео платформи во корист на корисниците: Amazon Prime Prime доаѓа на Google Chromecast и Android Android со поддршка за 4K наслови.

Време беше, ќе додадам!

Видео од премиерот Амазон на Chromecast

Како што се очекуваше, конечно gкорисници кои го поседуваат клучот Google Chromecast ќе имаат пристап до каталогот Видео Амазон Премиер, вклучувајќи ги и најновите сезони на Amazon Originals.

За жал Амазон сè уште не е прецизирано кога таа всушност ја прави достапна оваа одлика, но не мислам дека ќе мора да почекаме долго.

Во меѓувреме, сепак, можете да го следите нашиот водич кој работи без проблеми:

YouTube на Fire TV

На ист начин, Гугл вети и од доведете го YouTube на платформата Amazon.

Официјална апликација на YouTube наскоро ќе биде достапна за семејните уреди Оган ТВ со целосна 4K поддршка на 60 FPS, плус YouTube TV и YouTube Kids подоцна оваа година.

Корисниците ќе можат да се најават на нивната сметка на YouTube постојната и целата нивна библиотека со содржини и пуштете видеа во 4K HDR на 60 FPS на поддржаните уреди.

ПРОЧИТАЈТЕ ДА:

Заклучоци

Конечно, г.по години на спорови, Амазон е Гугл пронајдоа а договор што ги прави нивните соодветни системи за стриминг на содржината на ТВ помалку затворена, сето тоа во корист на корисниците.

Сега само треба да се надеваме дека плодот на овој договор ќе стане достапен наскоро. Очигледно ќе ја ажурираме статијата веднаш штом ќе имаме вести за тоа.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!