Видео-рацете на Galaxy Note 10 ги прикажуваат најновите карактеристики

'Alasan' mengapa Galaxy Note 10 tidak memiliki jack headphone 3.5mm

Samsung штотуку лансираше неколку видеа на Galaxy Note 10 за промовирање на новата фаблет серија со употреба на формат практични. Тие допираат до супериорен дизајн, редизајниран S Pen, вградени можности за вградена камера и видео уредувачи, и интеграција со DeX, Link to Windows и PlayGalaxy Link.

Серијата Galaxy Note претрпе неколку измени оваа година, како во однос на карактеристиките, така и според дизајнот. Предводникот сега е потенок со потесен подножје. Има рамка изработена од не’рѓосувачки челик, изрез се свртува кон предниот центар и задната камера свртена наназад која е вертикално усогласена.

S Pen исто така е редизајниран и нуди нови функции, вклучително и Воздушна акција што може да се користи за далечинско контролирање на апликации како што се YouTube и Camera. И самата камера е ажурирана, особено за моделите Galaxy Note 10+ кои имаат сензори ToF покрај стандардните три поставки на фотоапаратот. Камерата може да примени ефекти на bokeh на видеа сега.

Вклучен е и моќен уреден видео уредник. И за уште подобра продуктивност, Galaxy Note 10 има придобивки од интеграцијата на DeX и Link to Windows. Двете овие карактеристики им овозможуваат на корисниците да го поврзат својот мобилен со нивниот Windows 10 компјутер и да ги поврзат двете платформи за поинтегрирано корисничко искуство. Ова им овозможува на трансферите на датотеки помеѓу уредите и за корисниците да читаат и да одговараат на пораки директно од нивниот компјутер.

Конечно, Samsung исто така ја допре страничната игра, а не само со претходно вчитување на серијата Galaxy Note 10 со Call of Duty: Mobile. Како што се гледа во видеото подолу, новиот предводник може да ја искористи PlayGalaxy Link за да пренесува компјутерски игри директно на вашиот мобилен телефон преку Wi-Fi мрежа (слично на апликацијата Steam Link за Android и iOS).

Гледајте ги сите овие видеа и кажете ни кои карактеристики ви се допаѓаат најмногу.

 • Модел: SM-N970F
 • Големина: 151,0 x71,8 × 7,9мм
 • Изглед: 6,3 “(160,02 мм) Супер АМОЛЕД
 • Процесор: Егзинос 9825
 • Камера: 12 MP, CMOS F2.2 Телефото & 12MP F1.5 / F2.4 77 ° & 16MP F2.2 123 ° Многу широк

Видео практични прикажувања на Galaxy Note 10 ги прикажуваат најновите карактеристики 1

 • Модел: SM-N975F
 • Големина: 162,3 × 77,2 × 7,9 мм
 • Изглед: 6,8 “(172,7 мм) Супер АМОЛЕД
 • Процесор: Егзинос 9825
 • Камера: 12 Ултра Широк: 16MP F2.2 (123 °) & Широк агол: 12MP 2PD AF F1.5 / F2.4 OIS (77 °) & Телефото: 12MP F2.1 OIS (45 °) & Вид на длабочина на камера: VGA