Визуелната визуелизација на површината на Meizu 16S Pro со заоблен дисплеј и три задни фотоапарати

Visualisasi permukaan yang prospektif Meizu 16S Pro online dengan tampilan melengkung dan kamera belakang tiga 1

Неодамна, два нови паметни телефони Meizu со броеви на модели M973Q и M928Q беа подложени на радио сертификација во Кина. Потоа се покажа дека паметниот телефон Meizu со моделот број M973Q може да биде најновата верзија на Meizu 16s, наречена Meizu 16s Pro.

Сега, наводната визуелизација на претстојниот Meizu 16s Pro, што покажува дизајни на паметни телефони, излегоа на мрежата. Ова го илустрира мобилниот телефон со закривен екран, зад кој има три сензори на камера, поставени вертикално во горниот лев агол. Исто така, доаѓа со сензор за отпечатоци од прстот на екранот.

Истиот паметен телефон неодамна се појави на листата 3C, без да открие ниту една спецификација. Сепак, ова покажува дека паметните телефони можат да бидат придружени со полнач кој поддржува брзо полнење до 24 вати. Meizu 16s, лансиран во април годинава, исто така поддржува брзо полнење од 24W.

Минатиот месец кинескиот сајт за малопродажба Taobao регистрираше паметен телефон Meizu 16s Pro кој не беше објавен со слики кои потсетуваат на дизајнот на мобилниот Meizu 16s Истиот список покажува дека ќе дојде со Sony IMX586 48 мегапикселна главна леќа и телефонски леќи од 20 мегапиксели. LED блицот прстен е исто така под трите камери.

Со сè повеќе протекувања, лансирањето на Meizu 16s Pro не мора да биде далеку. Неодамна, основачот, претседателот и извршниот директор на Meizu, исто така, на форумот на компанијата објави дека нови производи ќе се појават на пазарот во блиска иднина. Во моментов нема достапни информации за паметниот телефон Meizu 16s Pro.

Избор на уредникот: Huawei го лансира HarmonyOS на конференцијата за развивачи 2019 година за користење на Google Android

Meizu 16 беше лансиран во април годинава со 6,2-инчен Super AMOLED екран кој користи COF обврзници и има заоблен агол, што обезбедува сооднос на екранот до тело од 91,53%. Работи на процесор Qualcomm Snapdragon 855, во комбинација со 6 GB или 8 GB RAM меморија и 128 GB или 256 GB UFS 2.1 меморија.

Што се однесува до фотоапаратот, овој телефон е опремен со две задни фотоапарати, каде главниот сензор е сензорот со 48 мегапиксели Sony IMX586 со отвор f / 1.7 и 4-оска OIS. Има секундарен сензор со 20-мегапиксели Sony IMX350 со отвор f / 2.6.

Опремено е и со Hyper Gaming технологија за непречено и непречено мобилно игри и mEngine 3.0, што овозможува длабинска игра. Работи на Android 9 Pie OS со свој кориснички интерфејс, овој паметен телефон се напојува со батерија од 3600 mAh.

(Преку)

Топ следно: TENAA го сертифицира паметниот телефон Vivo V1928A со три задни фотоапарати и батерија од 5000 mAh