Виртуелна реалност и порно: Пристигнува сензорот за мирис на Сексот

Виртуелна реалност и порно: Пристигнува сензорот за мирис на Сексот

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Виртуелна реалност и порно: Пристигнува сензорот за мирис на Сексот

На сексот се развива и онлајн порно, исто така, брзо се менува. Тука за да се прилагодат на новите технологии, некои производители лансираат секси играчка се повеќе технолошки. Навистина CamSoda, познат дистрибутер на Порно преку веб-кам, ќе биде за да го започне зголемен гледач на реалност кој исто така интегрира систем за ослободување на мирисите на сексот.

На виртуелна реалност станува се попопуларна и благодарение на економските решенија кои ви овозможуваат да ја искористите оваа технологија.

Овде после светот на забавата и гејмерскиот свет, виртуелната реалност пристигнува и во светот на порно благодарение на страницата за возрасни CamSoda кои развиле гледач сличен на Google картон да се користи за да се види содржина на возрасни на нејзините страници и исто така мириса на полот за да се влезе во делот 100%.

Целта на страницата е очигледно да ги привлече корисниците да се регистрираат за претплата на премиум платени услуги и може да мирисате, на пример,мирис на телото, приватни делови, гаќички, мириси или афродизијаци да се направи целосна употреба на технологијата.

Гледачот може да се користи сопосветена VR апликација и започнете ги саканите мириси без да ги користите вашите раце.

Уредот Покрај тоа, може да се поврзе со кој било гледач, со компатибилност загарантирана на Oculus Rift и HTC Vide во прилог на другите сензори и ослободувањето на мириси ќе биде многу природно.

СЕцената е 70 долари и различните касетите чинат од 6 до 10 долари според мирисите, но исто така можете да купите добро 30 асортирани касети чинат 100 $. Значи иницијатива различна од вообичаената порно што ја знаеме.

Тука е пазарот на порно во последниве години, тој исто така се развива преку употреба на нови технологии кои ни овозможуваат да се прилагодиме на еволуцијата што ја има нашиот свет. И затоа, исто така, свет кој има малку врска со технологијата, турка да користи нови форми на забава како што тоа го прави CamSoda со виртуелна реалност и според првите податоци, иницијативата се чини дека се исполни со значителен успех.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!