Влезната врата се отвора со АПП. Еве ги М-сериите

 Влезната врата се отвора со АПП.  Еве ги М-сериите

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Влезната врата се отвора со АПП. Еве ги М-сериите

Технологијата се развива и дома. Услугите на домашна автоматизација проширете ги хоризонтите насекаде и по уредите што ги користатIoT да се овозможи целосна интеракција со корисникот користење на паметен телефон, првите рачки со интегрирана поврзаност почнуваат да пристигнуваат на пазарот. Компанијата М-серија создаде некои рачки кои интегрираат безжична конекција и тоа ви овозможува да се интегрирате со специјално дизајнирана апликација и да продолжите понатамуотворање на вратата на вашиот дом, гаража или друга употреба на паметен телефон.

Се повеќе популарни паметен клуч што ви дозволува да отворете автомобили и мотоцикли без да користите клучеви но преку сензори или директно од апликацијата. Дури и заклучувањето за дома може да се отвори директно од паметен телефон со заклучување развиен од Бравата, стартап основана пред 4 години од поранешни вработени во Apple, кој ја создаде оваа серија паметно заклучување М-серија тоа интегрирајте ја Bluetooth конективноста и NFC што им овозможува на корисниците да ја отворат вратата со приближување кон паметниот телефон или картичката за чипови NFC.

Исто така е можно да се внесе код преку малиот екран на допир и интегрира мала видео камера што ви овозможува да гледате надвор директно од вашиот паметен телефон, со што класичната перница е застарена.

Има еден вградена батерија, но автономијата не е декларирана дури и ако тоа варира во зависност од употребата на истото.

Заборавено, за итни ситуации има интегриран и класичен систем на клучеви да ја отвори вратата.

СЕЦената на залихите од 10 единици е 399 евра оној и затоа единствена цена што може да достигне и над 500 долари. Убава цена само за заклучување.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!