Внесете информации за EPG за Kodi со Rytec EPG преземач за PVR IPTV едноставна …

Внесете информации за EPG за Kodi со Rytec EPG преземач за PVR IPTV едноставна ...

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Коди е фантастичен центар за медиуми што е достапно за многу платформи, од Виндоус до Андроид, и дека преку употреба на додатоци е можно да се прошират функциите на практично бесконечен начин. Еве ги нашите посветени написи:

Меѓу многуте опции ви овозможува да гледате ТВ-стриминг, т.н. IPTV, и очигледно да се знае дека телевизиското програмирање е можно уживајте во информациите за EPG, класичен ТВ-водич. За да го додадетеСепак, EPG во Kodi, треба да го инсталирате додатокот Rytec EPG Downloader кој е достапен за PVR IPTV Simple Client.

Како да инсталирате преземач на Rytec EPG на Kodi

За да го инсталирате додатокот Преземач на Rytec EPG мора првично преземете приклучокот со кликнување овде потоа влези внатре Систем -> Поставки -> Додатоци -> Инсталирајте од поштенска датотека и изберете ја датотеката додаток од мрежната патека или ако имате стап или тврд диск за да ја инсталирате. Откако ќе ги инсталирате, одете во Систем -> Додатоци -> Мои додатоци -> Услуги и изберете Rytec EPG Downloader за да започнете со конфигурацијата.

Како да го конфигурирате преземачот Rytec EPG

Откако ќе го инсталирате, треба да го поставите со кажување на приклучокот каде да ги најдете списоците EPG. Во Поставките мора да го внесете бројот како код за активирање 3025 година додека сте во XMLTV изберете ја вашата земја


Следниот чекор е да одите во IPR Simple Client PVR plugin и во поставките EPG влезете во патеката на преземената датотека како Local Destination.

Сега кога ќе го отворите вашиот IPTV плеер, ќе ги видите насловите на филмовите, ТВ серии, емисии и други преноси во живо.

Улица

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!