Водич за видео за тоа како да го инсталирате Kodi на Apple TV [Download]

Водич за видео за тоа како да го инсталирате Kodi на Apple TV [Download]

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

На нашата веб-страница сигурно ќе прочитате еден од многуте упатства за да ја искористите најдобро Коди, кој според наше мислење е најдобриот мулти-платформа за медиуми моментално достапен на пазарот. Неговата висока разноврсност и компатибилност навистина ви овозможува пристап до бесконечен каталог на мултимедијални датотеки и во овој напис ќе одиме да го видиме како да го инсталирате Kodi на Apple TV.

Во нашиот водич ќе го инсталираме Kodi на Епл ТВ 4 (4-та генерација) со употреба на MAC.

Водич за тоа како да го инсталирате Kodi на Apple TV

Неопходен материјал

 1. отпакувајте Датотеки за потпишувачи на апликации iOS.
 2. Поврзи се Apple TV до MAC преку USB кабел.
 3. Започнете Xcode и кликнете на Создадете нов проект за Xcode.
 4. За да изберете Апликација под ТВО, тогаш Апликација за единечен преглед и конечно натаму Следно
 5. Дајте име на производот во Полето за името на производот и кликнете на Next (Следно) и потоа натаму Креирај
 6. Во паѓачкото прозорец, одберете ја ставката ТИМ, тогаш оди нагоре FIX да ги реши проблемите на обезбедување и сега треба да го потврдите пристапот до Xcode со сметка на развивач на Apple.
 7. Изберете го вашиот Apple TV од паѓачкото мени и минимизирајте го Xcode.
 8. Стартувајте потписник на апликации за iOS.
 9. Кликнете на Прелистајте во Потписник на апликации за iOS и изберете ја датотеката Kodi.deb претходно преземени.
 10. Сега изберете ја вашата AppleID Кутија за сертификати за потпишувачи на iOS апликација.
 11. Изберете го името на проектот претходно дадени во прозорецот за профили за обезбедување на потписник на апликација iOS.
 12. Сега кликнете на Започнете на дното десно и автоматски ќе дојде ја креираше датотеката .IPA за Коди.
 13. Сега оди горе Xcode потоа натаму Виндоус е Уреди е изберете ја ТВ-Apple.
 14. Изберете ја датотеката .IPA со кликнување на + и потоа натаму Отворете за да ја започнете инсталацијата на Kodi на Apple TV.

Конечно, ако не сте разбрале неколку чекори овде е видео упатство за тоа како да го инсталирате Kodi на Apple TV.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!