Водич за кик: Совети & засилувач; Трикови за победа на сите режими на игра

Kick-Flight Guide: Tips & Trik Untuk Memenangkan Semua Mode Game

Кик-лет, играта на летање со мултиплеер, акробатска акција, е конечно тука! Вози ветер и се бори да собери вредни скапоцени камења во жестока екипа битка од 4 на 4! Користејќи ги вашите инспирирани чевли, слезете на небото со славина на екранот и подобрете ја вашата патека до победата играјќи како еден од уникатните „кикери“!

Во нашите совети и трикови за Kick-Flight, ќе разговараме за важни работи што треба да ги знаете за време на типичен натпревар Kick-Flight. Исто така, ќе разговараме за дисковите, кикерите и нивните уникатни способности и многу повеќе, па ајде да започнеме со нашите дискови Совети и трикови за стратегиите на Кик-лет за Победи ги сите режими на игра!

Како го победувате секој режим на игра?

Трка

Scramble е основниот режим на Kick-Flight и тој е единствениот режим што ви е достапен кога за прв пат ќе ја започнете играта. На натпреварот, двата тима имаат за цел да освојат кристали на теренот. Има вкупно 50 кристали, а екипата со најмногу време е победник.

На почетокот на играта, зголемете го наоколу за да се обидете да соберете што е можно повеќе кристали. Од самиот почеток, можете да го игнорирате непријателот Кикери и да одите само на кристали. Распрснати околу картата се џиновските топки наречени Guardians, и можете да ги чувате вашите кристали во нив. Ако непријателот Кикер е премногу близу до вашиот старател, тој ќе пука врз нив што предизвикува голема штета.

Ако сте елиминирани, сите кристали што ги носите ќе бидат повторно поставени таму каде што сте ги собрале. Поради ова, многу е побезбедно да се чуваат кристали во Гардијан, кога сте собрале многу од нив. Немојте да бидете премногу алчни – колку повеќе кристали имате, толку побавно ќе лета вашиот клечар.

Но, треба да се напомене дека вашиот старател е непобедлив. Тие можат да бидат нападнати од непријателски тимови, а доколку добијат доволно штета, ќе започнат да фрлаат кристали. Одржлива стратегија ако непријателскиот тим има повеќе кристали од вас е да се приклучите и да снимите еден од нивните старатели. Запомнете дека старателите прават силни удари, па затоа е најдобро да ги надминете заедно со високо здравје Кикер за да апсорбираат експлозии.

Знамето на летот

Две знамиња од двете бои на тимот ќе се појават некаде на теренот. Донесувањето знаме што одговара на бојата на вашиот тим во вашата база ќе го освои вашиот тим еден бод, а првиот тим кој освои три бода победи на натпреварот.

Она што е интересно тука е дека можете да ги земете обете знамиња, без оглед на бојата. Ова значи дека можете намерно да го земете знамето на непријателот и да си играте со него, за купување време за вашиот тим да го истрча вашето знаме до основата. Забележете дека не можете да го држите знамето засекогаш; Знамето автоматски ќе се врати во нивната зададена позиција по одредено време, дури и ако го држите.

Може да имате само едно знаме истовремено. Исто како и кристалот, држењето знаме ќе ве забави многу, така што треба да се воздржите од соиграчите. Ако удрите тешко или се нокаутирате, ќе го испуштите знамето на лице место, затоа внимавајте и внимавајте на вашето здравје.

Општата стратегија тука е да го поделите вашиот тим на два. Два удари го фрлаат знамето назад кон базата, додека другите двајца се обидуваат да го вознемируваат непријателот и да ги спречат да го фатат своето знаме.

Брзо брзо

Theе се појави топка на картата. Тимот мора да ја земе топката и да ја врати назад до нивниот гол, но секој гол го брани Гардијан. Гардијан мора да се бори и уништи пред да се отвори целта, дозволувајќи му на вашиот тим да постигне гол, доколку сè уште ја имате топката. Тимот со најмногу поени на крајот победи!

Овој режим е како Flag Flight, но со помалку голови на теренот, што значи дека ќе има многу тимски битки во овој режим. Како што се очекуваше, играчите со топката се многу побавни, па затоа мора да се потпрете на соиграчите за да ве заштити. Преместете како тим до вашата цел, искористете ги противниците кои се обидуваат да ги пресретнат, а потоа поразите заедно Гардијан.

Чуварите се дебели колку што се во борбата, затоа бидете подготвени да се борите. Како и секогаш, оставете го вашиот резервоар тип Кикер да го привлече вниманието кога тимот го напаѓа. Откако Гардијан е уништен, целта ќе остане отворена некое време, а потоа после тоа ќе се одмори, барајќи од вас повторно да го уништите.

Клучот е тука да се фокусираме на преземање на непријателски кикери на самиот почеток. Повеќето од нив ќе се обидат да ја грабнат топката и да избегаат, но едноставно движење на одбивноста ќе ги натера да ја испуштат топката во место. Наместо да се фокусирате на топката, извадете ги еден по еден и ако еден од нив се обидува да избега, зашеметете ги.

Откако ќе бидат поразени и чекаат да се одморат, тоа е кога се придвижувате кон вашиот „Гардијан“. Борбајте се со „Гардијан“, но замолете неколку Кикери да го избегнат дојдовниот непријателски тим. Тука мора да ја балансирате одбраната со престапот, бидејќи премногу од овие два нема да напредуваат.

Упатство за удар-лет: Совети и трикови за да ги добиете сите начини на игра 1

Користете го вашиот минимум!

Minimap е многу важна алатка за време на секој режим и мора постојано да се однесувате на тоа. Минималепот ќе ја покаже локацијата на дестинацијата, а ќе се покаже и каде се вашите соиграчи и непријатели. Пред да брзате во потенцијално лоша ситуација, погледнете во минимум и планирајте ја вашата рута.

Кикери: Видови и вештини

Постојат 12 кикери за да си играат со експерименти и тие се категоризираат на часови. Секоја класа се одликува со една работа, затоа препорачуваме да ги испробате сите клоци да го пронајдат вистинскиот за вас. Четирите класи на Кикер се:

    Резервоари: Киксови со висок здравство што можат да се тепаат пред да западнат. Брзина: Брзи удари кои можат лесно да се движат околу бојното поле. Напад: Кикери кои можат да ги погодат своите противници како и сите други! Поддршка: Кикери кои можат да ги разубавуваат и да ги излечат соиграчите. ‘Рбетот на кој било тим!

Кога ќе се решите за натпревар, играта ќе се обиде да ве спари со компатибилен час за да немате премногу часови. Дури и да е така, би било корисно да ги испробате сите Киксови за да откриете што точно функционираат.

Покрај нивната статистика, Кикери имаат три вештини: специјални вештини, Кикерски вештини и пасивни способности. Вештината на Кикер е типичен потег на Кикер и обично го комплиментира нивниот стил на игра. Специјалните вештини се крајниот чекор што може да се искористи само откако ќе биде целосно наполнет, и тој е многу моќен! Активна пасивна способност во одредени околности или секогаш активна.

Знаењето на вештините што ги правите е клучот за победа. На пример, ќе го користиме почетниот карактер, Tsubame. Тој е тип на Кикер брзина, што го прави одличен за бркање голови или избор на слаби пешаци. Неговата експертиза на Кикер, Соник Раш, го натера да се кандидира на противниците и да ја сруши одбраната.

Неговата главна специјална вештина, Пукна глит, започнува со силен вртлог околу него. Неговата брзина беше привремено зголемена и се нокаутираше секој противник кој беше премногу близу до него, што беше совршено за неговиот стил на играње што создаде хаос.

Водич за удар-лет: Совети и трикови за добивање на сите режими на игра 2

Завршете го предизвикот за обука за повеќе информации!

Секој шутер во играта има уникатен сет на предизвици прилагодени на нив. Можете да пристапите до тоа со одење во менито Кикер и проверка на Кикер што сакате да го обучите. Meterе го видите мерачот за обука со копчето Челинџ.

Постојат четири групи предизвици: лесен, среден, напорен и многу тежок. Овие предизвици се дизајнирани да ве запознаат со Кикери и да ги покажат нивните предности. Овие предизвици, исто така, стануваат многу тешки, па затоа ќе бараат мајсторство на Кикер од вас.

Доколку сакате да бидете подобри со одреден ударник, препорачуваме да го направите овој предизвик. Не само што тренирате со Кикер, туку добивате и одлични награди за комплетирање на предизвици!

Дискови: Видови на дискови, атрибути и компатибилност

Диск е мал чип што содржи силен ентитет. Можете да доведете до четири лица во битка, а има и шест типа на дискови:

    Дисковите на АТК се фокусираат на оштетување на вашите противници, директно или во некоја област. Здравствените дискови го обновуваат вашето здравје и понекогаш влијаат на вашите сојузници. BUFF-дискот ја зголемува вашата статистика, затоа што ви дава поголема моќност на напад. Дисковите на дискот оставаат стапици на теренот, деактивирајќи ги противниците кои ги активираат. WARP дискот ве одведува во вашата точка на поставување јајца, понекогаш ве заздравува во процесот. VEУБОВНИТЕ дискови ви даваат дополнителна мобилност во воздухот.

Дисковите имаат статистика за напад и здравствена состојба и сите одговараат на вкупната статистика на Kicker. Дисковите со повисоко ниво ја зголемуваат статистиката уште повеќе!

Дисковите исто така имаат атрибути на нив, означени со нивната боја. Оган дисковите се црвени, водените дискови се сини, а ветровите дискови се зелени. Првиот диск во вашата палуба ги одредува вашите Kicker атрибути и секој атрибут е силен и слаб наспроти другиот. Да ви помогне да се сетите на графичката, само помислете на бојата.

Силно црвено против зелено, силно зелено против сино, и силно сино против црвено. За време на натпреварот, ако сакате да го поставите вашиот атрибут на нешто друго, повлечете на дискот и вашиот Kicker ќе го земе атрибутот на дискот.

Уште една работа: секој шутер во играта има „компатибилност на дискот“. Можете да користите секаков диск што ви се допаѓа, но ако користите диск што е компатибилен со вашиот Kicker, дискот ќе биде активен побрзо од вообичаеното. Користејќи го Tsubame уште еднаш како пример, тој е компатибилен со движните дискови – како што се очекуваше – но бавно е со TRAP и HEAL дисковите, затоа што поддршката не треба да се користи со него.

Водич за удар-лет: Совети и трикови за добивање на сите режими на игра 3

Битка како професионалец!

Сега кога го познавате режимот на игра, изберете вашиот омилен кикер и поставете најсоодветни дискови, подготвени сте да се качите на небото! Почесто отколку не ќе се соочите со битка на Кик-летот и ќе мора да се прилагодувате на ситуацијата што ќе излезе погоре.

Како општо правило, ако видите противник и очекувате борба, секогаш направете го првиот напад. Добивањето капка на непријател е поважно отколку што мислите, затоа што ви овозможува да следите диск на вашиот АТК за да предизвикате болка. Не заборавајте да ги користите вашите вештини на Кикер!

Ако играте гол и претпочитате да го избегнувате, не заборавајте да внимавате. Ако видите линија која ви покажува во спротивна боја, тоа значи дека непријателот ве напаѓа и веројатно ќе изврши напад со упад. Бидете подготвени да избегнете и подобрите!

Ако повлечете во која било насока, ќе истрчате во таа насока. Ако го направите ова правилно кога нападот ќе ве погоди, ќе направите „совршено избегнување“. Knowе знаете дали го правите тоа ако трепкате сино. Во оваа состојба, времето за закрепнување е многу побрзо, овозможувајќи ви да одговорите веднаш. Ако имате контранапад, искористете го за да ги нокаутирате вашите противници и мора да имате доволно време да избегате.

Запомнете да помогнете со целта! И покрај тоа што е многу корисно да се извлечат што е можно повеќе непријателски удари, можеби на вашата екипа и е потребна вашата помош за да ја достигне целта. Внимавајте на мапата мапи, одржувајте го вашиот мобилен телефон, поддржувајте го вашиот тим и мора да бидете во можност да победите.

И со тоа завршува нашиот водич за Кик-лет! Ако имате совети, трикови или други стратегии за споделување, известете ги во коментарите подолу!