Водич: како да го смалите Коди во прозорецот

Бесплатни натпревари за фудбалски натпревари на Kodi, еве како тоа го прават пирати

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Комплетен водич за намалување на Коди во прозорецот. Како да го користите Kodi во прозорец. Како да стартувате и користите Kodi во прозорец. Брз водич за Kodi: како да го користите во прозорецот

Еве како да го смалите и користите Коди во прозорецот

Нов ден, нов водич посветен на Коди.

Да се ​​вратиме да зборуваме за Коди, познатиот центар за медиуми што милиони корисници ги користат за да гледаат спорт и телевизија стриминг директно од нивниот компјутер Windows или Mac, но исто така и од Android, iOS и други уреди.

Особено, денешниот водич ќе ви објасни чекор по чекор како да се намали Kodi на прозорецот на компјутерите Windows, Mac и Linux. Не го знаат сите, но можете да го гледате Kodi на компјутери во прозорец, дефинитивно поудобно решение од стандардното, кога Коди го зафаќа целиот екран на компјутерот и не ви дозволува да направите други операции додека се започнува и пушта стриминг.

Јас често го користам Kodi на мојот Windows PC, но сметам дека е навистина непријатно што не е можно да се користи намален во прозорецот. Сепак, благодарение на овој водич, разбирам како да го користам Kodi во прозорецот: ова ми овозможува да извршувам други операции на мојот Windows Windows, оставајќи го Kodi во позадина.

Па ајде да не губиме повеќе време и да видиме како да го направиме тоа заедно извадете го Kodi од прегледот на целиот екран и потоа намалете го на едноставен прозорец.

Како што се очекуваше, упатството работи на сите оперативни системи: Виндоус, Мек и Линукс.

Продолжуваме

Водич: како да се смали Коди во прозорец – Метод 1

Да се ​​намали Коди во прозорецот само кликнете на копчето на горниот лев дел од тастатурата, онаа што се наоѓа веднаш под Esc и на која обично има овие симболи: или |.

Со притискање на тоа, Коди ќе се сведе на прозорец.

Водич: како да се смали Коди во прозорец – Метод 2

Ако првиот метод не работи, можете да ја пробате оваа алтернативна постапка:

кликнете на SYSTEM / System / Video излез и под режимот на приказ изберете „Во прозорец“.

Водич: како да се смали Коди во прозорец – Метод 3

Само на Виндоус, како трет метод, можете да кликнете на Alt + Enter (Enter) за да го намалите Kodi во прозорецот. Ова исто така работи на Mac, само кликнете на копчето Alt еквивалентно на тастатурата Mac.

Па, заклучивме.

Видовме како да го намалиме Kodi на прозорецот на кој било оперативен систем. За какви било сомнежи или прашање, не двоумете се да оставите коментар на статијата и ние ќе ви помогнеме што е можно поскоро.

Конечно, препорачувам да ги прочитате сите овие статии што ги напишавме за Kodi, тие ќе дојдат при рака:

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!