Воините: филмови, ТВ серии, цртани филмови, документарци и возрасни на Коди

Воините: филмови, ТВ серии, цртани филмови, документарци и возрасни на Коди

🎯ЗАШТИТА и победи ДОБРА АМАЗОН! Придружете се на каналот OfferTech Telegram!

Воиросот е многу моќен додаток за Коди кој, од она што го читаме на мрежата, индексира илјадници италијански содржини, сите во стриминг, со висок квалитет и со различни жанрови навистина за сите вкусови. Дефинитивно додаток што не треба да недостасува од вашата колекција Kodi

Воините: филмови, ТВ серии, цртани филмови, документарци и возрасни на Коди

Воините тоа е фантастично додаток за Kodi што во моментот е меѓу најбараните што некогаш сте виделе стриминг многу содржина. а од она што го наоѓаме на мрежата не е ништо друго освен Kodi верзија на MediaEmpire што затоа е симптом на сигурност и квалитет.

Тоа е додаток меѓу најдобрите досега и иако е доста млад, тој веќе има еден количина на канали и извори на располагање, секогаш ажурирани и функционални а исто така вклучува и јас канали за возраснида се види на Kodi.

Воините ви овозможува да имате комплетен дел од неверојатно испорачани канали од повеќе извори, како што е споменатиот MediaEmpire и многу други со квалитет одлично, без забавување Дали е тоа сите тие работат.

Во пракса, во неколку едноставни чекори, ќе можете да инсталирате фантастични додатоци што ќе ви овозможат видете многу содржини на стриминг на Kodi допаѓа:

 • Филм
 • ТВ серии
 • Цртани филмови
 • документарци
 • Возрасни

каде што навистина ќе најдете многу ажурирани дел со содржина на италијански јазик. Значи, да не губиме време и да видиме како да го инсталирате што е можно побрзо и полесно.

Како да го инсталирате The Warrios на Kodi

Како прво, мора да добијте го Kodi за Windows, Mac, Android компјутер или како и да е за вашиот оперативен систем. Можете да го преземете бесплатно од официјалната веб-страница ЛИНК.

Откако ќе се заврши ова, следете ги следниве чекори:

 • Започнува Коди
 • Преземи ZIP Воините за Коди КЛИКИРА HERЕ ОВДЕ
 • Вратете се во домот на Kodi и кликнете на СИСТЕМ -> Додаток-> Инсталирајте од поштенска датотека
 • Кликнете на plugin.video.TheWarriors-1.0.0.zip
 • Почекајте известување за потврда за инсталацијата.
 • Кликнете на ВИДЕО -> Додаток на видео -> Воините да се отвори додаток.

ЗАБЕЛЕШКА

Овие програми и услуги се слободно достапни на Интернет со едноставно пребарување на најпопуларните пребарувачи како Google. Ниту една содржина не е поставена од нас и ние не ги развиваме овие програми и затоа што сме полни со нелегален материјал, ние силно советуваме против употреба. Напис напишан само за информации.

🔔Дали ви треба помош или помош? Пишете ни на нашиот канал Телеграм >>> ТУКА!

📱Дали барате паметни телефони со попуст? Купете ги по најдобра цена натаму >>> Амазон!

– Зачувај со Понуда Техника на Телеграма: најдете го понуди за најдобра технологија!

– Ако сте гладни за вести, следете го YourLifeПоднесена на Google News: кликнете на вездата за да не додадете во вашите омилени!

САКАТЕ АМАЗОН МУЗИК СЕ БЕСПЛАТНО БЕСПЛАТНО? Пронајдете КАКО!